No pirmdienas, 4. septembra, satiksmei atkal būs atvērts Kūrmājas prospekta un Uliha ielas krustojums, kur tagad ir izbūvēts rotācijas aplis. Autovadītāji un citi satiksmes dalībnieki ir aicināti ievērot jaunās ceļu satiksmes zīmes un citas norādes, portālu informēja Komunālās pārvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.

Darbi krustojuma apkārtnē vēl turpināsies, taču vienlaikus būs iespējama arī transporta kustība. Līdz ar to tiks atcelti satiksmes ierobežojumi, kas tika noteikti uz būvdarbu laiku, un izmainīsies autobusu kustības maršruti.

Turpmāk Elkoņu ielā satiksme notiks tāpat kā pirms būvdarbu uzsākšanas, t.i., Elkoņu ielā tiks atjaunota vienvirziena kustība – no Uliha ielas uz Kūrmājas prospektu.

Savukārt  Toma ielā, posmā no Kūrmājas prospekta līdz Vītolu ielai pagaidām būs noteikta vienvirziena satiksme.

Kūrmājas prospekts virzienā no Uliha ielas uz Graudu ielu, posmā no Toma ielas līdz Graudu ielai, satiksmei joprojām paliek slēgts.

Turpretim pa Kūrmājas prospektu ir atļauts braukt no Graudu un Jūras ielas krustojuma – virzienā uz jauno apli.

No jaunā apļa joprojām nevarēs braukt virzienā uz jūras pusi, t.i., uz Vites, Hika, Valtera ielas un Zvejnieku alejas ielas apli.

No pirmdienas tiks atjaunota arī iepriekšējo autobusu pieturvietu darbība – gan Uliha ielā (starp Vītolu un Elkoņu ielu, Liepājas Centra sākumskolas pusē) un Kūrmājas prospektā (starp Cepļa un Uliha ielu, muzeja pusē). Savukārt Toma ielā, pie Ausekļa ielas, skolēnu ērtībām tiks izveidota papildu autobusu pieturvieta.


Sabiedriskā transporta kustības izmaiņas. Publicitātes attēls.


Līdz ar satiksmes atjaunošanos notiks arī izmaiņas autobusu kustības maršrutos. 1A maršruta "Pulkveža Brieža iela - Mirdzas Ķempes iela", 6. maršruta “Slimnīca – Mirdzas Ķempes iela”, 6A maršruta “Biznesa centrs – Mirdzas Ķempes iela” un 25. maršruta “Atmodas bulvāris – Klaipēdas iela” autobusi virzienā no centra maršrutu atkal izpildīs pa Kūrmājas prospektu un pieturvieta "Kūrmājas prospekts" atkal būs ierastajā vietā, netālu no jaunā apļa.

Savukārt virzienā uz centru 2S maršruta "Mirdzas Ķempes iela – 15. vidusskola", 6. maršruta “Mirdzas Ķempes iela – Slimnīca”, 6A maršruta “Mirdzas Ķempes iela – Biznesa centrs” un 25. maršruta “Klaipēdas iela - Atmodas bulvāris” autobusi kursēs pa Uliha ielu, atkal piestājot ierastajā pieturvietā "Kūrmājas prospekts" (pie Liepājas Centra sākumskolas), tālāk braucot pa Kūrmājas prospektu un nogriežoties uz Toma ielu, jo remontdarbu dēļ ir slēgta satiksme Graudu ielas posmā no Dīķu ielas līdz Jūras ielai, līdz ar to arī slēgta pieturvieta "Kūrmājas prospekts" pie Liepājas valsts 1. ģimnāzijas.

Skolēnu ērtībām uz Toma ielas, krustojumā ar Ausekļa ielu, būs izvietota pagaidu pieturvieta "Graudu iela".  Tālāk slēgto posmu autobusi apbrauks pa Vītolu un Graudu ielu.