1919. gada 14. novembrī Liepājā risinājās Latvijas neatkarībai svarīgi notikumi. Trīs dienas pēc Rīgas atbrīvošanas no bermontiešiem notika vērienīgs Bermonta karaspēka uzbrukums Liepājai. Latvijas armijas karavīriem bija jāstājas pretim bermontiešu skaitliskam pārspēkam un nesalīdzināmi pārākam bruņojumam. Lai arī bermontieši bija pārliecināti par savu uzvaru pār nelielajiem Liepājas aizstāvju spēkiem, latviešu karavīru drosme un pašaizliedzība, pārliecība par savu taisnību un ticība Latvijas neatkarības idejai kaldināja uzvaru 14. novembra kaujās. Sīvākās cīņas notika Karostas ziemeļu daļā un pie Grobiņas šosejas, tādēļ iela, kas iezīmē šo kauju frontes līniju tika nosaukta par 14. novembra bulvāri. 14. novembra bulvārī atrodas arī viens no šo kauju epicentriem – Redans, informē Karostas glābšanas biedrības valdes locekle Monta Krafte.

Tagad, vairāk kā 100 gadus pēc neatkarības kara notikumiem, šis cara laikā būvētais forts piedzīvo straujas pārmaiņas. Karostas glābšanas biedrības darbinieki šo vietu ir sakārtojuši, labiekārtojuši un padarījuši pieejamu plašākai sabiedrībai. 2019.gadā, Neatkarības cīņu simtgadē, Redanā tika atklāts piemiņas akmens kaujas varonim, Karostas komandantam, Lāčplēša kara ordeņa kavalierim virsleitnantam Robertam Radziņam. Kopš tā laika Redanā notikuši trīs Karostas festivāli, ir izveidota Brīvības taka, labiekārtotas piknika vietas. Patlaban Redanā tiek veidots jauns muzejs, kurš apmeklētājiem tiks atvērts nākamajā vasarā. Muzejā varēs iepazīties ar Karostas vēsturi un Neatkarības kara notikumiem Liepājā. Finansiālu atbalstu Redana attīstībā sniedz arī Liepājas dome.

Novembris Latvijā ir valsts svētku un neatkarības mēnesis. Karostas glābšanas biedrības dalībnieki, sveic visus Latvijā, īpaši Karostā un Liepājā, valsts svētkos un aicina 14. novembrī pieminēt tos Neatkarības kara varoņus, kas aizstāvēja Liepāju. Uzziniet vairāk par Neatkarības kara notikumiem Liepājā, sekojot līdzi informācijai Karostas soctīklu kontos.