Papildināts. Liepājā ūdens ir tik labs, ka droši var dzert no krāna. Arī sportisti, kas piedalīsies jubilejas rallijā "Kurzeme 2015”.

Par to otrdien, 4.augustā, pie viena no 19 Liepājā vēl esošajiem brīvkrāniem Ezera ielas un Bernātu ielas stūrī žurnālistus centās pārliecināt rallija rīkotāju pārstāvis Uldis Hmieļevskis, "Liepājas ūdens” vadītājs Andis Dejus, kas bija iejuties laboratorijas darbinieka lomā, un "Liepājas RAS” vadītājs Normunds Niedols. Savukārt jaunais autosportists Ričards Raimonds Vīksna un Liepājas teātra aktieris Viktors Ellers, kurš arī grasās ņemt dalību rallijā kā "nullīte” jeb trases atklājējmašīnas stūrētājs, bija vieni no pirmajiem, kuri riskēja ūdeni nogaršot.

Pirms tam Dejus trīs traukos noņēma ūdens paraugus no brīvkrāna – bakterioloģiskā piesārņojuma, hlora un visu pārējo iespējamo piesārņojumu pārbaudei. Tiesa gan, rezultāti taps zināmi tikai pēc to pārbaudes laboratorijā.

"Pēdējos gados Liepājas ūdensapgādes infrastruktūrā veiktas lielas investīcijas, un mēs aicinām liepājniekus un pilsētas viesus izbaudīt smagā darba augļus un lietot uzturā krāna ūdeni. Dzeramā ūdens kvalitāte no patērētāju krāniem tiek regulāri pārbaudīta, un analīžu rezultāti liecina, ka dzeramais ūdens atbilst visām kvalitātes prasībām. Turklāt krāna ūdens ir daudz lētāks par veikalos pieejamo fasēto ūdeni," sacīja Dejus.

Sportistu vajadzībām ar Latvijas Vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu ir iegādātas speciālas alumīnija pudeles, kas ražotas no otrreiz pārstrādāta materiāla.

Lai nepiesārņotu vidi, rallija trasē būs izvietoti atkritumu konteineri, tostarp arī atkritumu šķirošanai.

Kā skaidroja Hmieļevskis, viss darīts tādēļ, lai rallijs, kurš sasniedzis savu piecdesmitgadi, kļūtu pats sev un videi draudzīgāks, un varētu sagaidīt arī simto jubileju.

"Automašīnas rada dabas piesārņojumu, tomēr pamazām tās kļūst videi arvien draudzīgākas. Tāpat sportistiem un mehāniķiem servisa zonā jāievēro stingri vides aizsardzības noteikumi degvielas un eļļu lietošanā. Šogad ātruma festivāla – rallija "Kurzeme" ēdināšanas uzņēmumi aicināti lietot biodegradablus traukus, kā arī šķirot un kompostēt atkritumus," apliecināja Hmieļevskis.

Krāna ūdens lietošana vienlaikus arī samazina atkritumu daudzumu. Ik gadu Latvijā atkritumos nonāk 35 900 tonnu plastmasas, un tie ir vairāk nekā 18 kilogrami plastmasas vidēji uz vienu iedzīvotāju. SIA "Liepājas RAS" un citi atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumi nodrošinās

"Pie atkritumu šķirošanas, kompostēšanas vai otrreizējas izmantošanas idejas cilvēki ir jāradina, un priecājamies šīs rīcības nozīmīgumu skaidrot arī ātruma festivāla apmeklētājiem. Augustā īstenojam akciju "Šķiro un laimē šovasar!", kas ikvienam piedāvā iespēju samazināt personiskos izdevumus par atkritumu nodošanu un vienlaikus piedalīties dāvanu izlozē. Aicinām iesaistīties notiekošajos vides aizsardzības pasākumos visus iedzīvotājus, jo paradumus iespējams mainīt jebkurā vecumā, un sirmas galvas nav šķērslis pievērsties zaļākam dzīvesveidam," uzsvēra Niedols.

Latvijas Vides aizsardzības fonda atbalsts ļāvis Liepājas rallija komandai sagatavot arī skaidrojošus izdevumus, lai popularizētu un stāstītu Ātruma festivāla apmeklētājiem un citiem iedzīvotājiem par krāna ūdens lietošanas priekšrocībām un atkritumu šķirošanas nozīmīgumu.

Portāls jau vēstīja, ka senākais un tradīcijām bagātākais autorallijs Baltijas valstīs, rallijs "Kurzeme", šogad svinēs savu 50 gadu jubileju.

Sacensību attīstība un vēsture aplūkota izstādē "No garāžas līdz uzvarai", kas līdz 31.augustam apskatāma Liepājas muzeja garāžā, Kūrmājas prospektā 16/18.

Svētku kulminācija būs no 27. līdz 30. augustam Liepājā notiekošais ātruma festivāls.

Ātruma festivālu – ralliju "Kurzeme 2015" atbalsta "LDZ Cargo", Liepājas pilsēta, "Lauma Fabrics", "Vega 1", "Canon Biznesa Centrs", "LDC Datortehnika", "Cēsu alus", oficiālais auto – "Nissan" no "Skandi Motors".

Biļetes uz Ātruma festivālu nopērkamas piecos Kurzemes reģiona Tūrisma informācijas birojos Liepājā, Kuldīgā, Saldū, Talsos un Tukumā, vairāk nekā 40 "top!" veikalos Kurzemē un Jelgavā, kā arī "Skandi Motors" autocentros Liepājā un Rīgā. Tāpat biļetes var iegādāties arī "Biļešu servisa" kasēs un interneta vietnē "bilesuserviss.lv".