Valdība otrdien atbalstīja 72 418 eiro piešķiršanu civilās aviācijas drošības uzturēšanas pasākumiem Rīgas un Liepājas lidostās, ziņo LETA.

Šāda summa lidostu drošības pasākumiem ir paredzēt valsts budžetā 2022.gadam. Pieteikumus līdzekļu saņemšanai ir iesniegusi VAS "Starptautiskā lidosta "Rīga"" (lidosta "Rīga") un SIA "Aviasabiedrība "Liepāja"" (lidosta "Liepāja").

Lidosta "Rīga" 2022.gadā plāno valsts nozīmes civilās aviācijas lidlaukam iegādāties divus jaunus sprāgstvielu palieku detektorus. Sprāgstvielu palieku detektori ir vieni no svarīgākajiem elementiem pasažieru drošības pārbaudes procesa nodrošināšanai, vienlaikus pasargājot darbiniekus no tieša kontakta ar pasažieriem, kas ir svarīgi "Covid–19" pandēmijas laikā. Sprāgstvielu palieku detektoru iegādes izmaksas tiek plānotas 60 000 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN).

Savukārt lidosta "Liepāja" lūdza 20 000 eiro novirzīt valsts nozīmes civilās aviācijas lidlauka Aviācijas drošības un glābšanas darbinieku uzturēšanas izdevumu segšanai – darba algām un darba devēja valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām.

Satiksmes ministrija sagatavoja atbilstošu Ministru kabineta rīkojumu par līdzekļu piešķiršanu, un valdība to šodien pieņēma.