Par spodrības mēnesi pasludinātais aprīlis mudina liepājniekus pievērst uzmanību savai tuvākajai apkārtnei. Viena no piemēslotākajām vietām – kāpas gar veloceliņu.

Pašvaldības policijas auto uz veloceliņa redzams regulāri, taču tas nekādi nav palīdzējis nosargāt kāpas no piemēslošanas un pat ugunskuru dedzināšanas, novērojis liepājnieks Džeks Lou.

Visas fotogrāfijās fiksētās piemēslotās vietas atrodas posmā starp Pērkones ielu un Vaiņodes ielu, tātad nebūt ne nomalē, bet visai dzīvi apmeklētā vietā.

Pašvaldības policijas preses sekretāre Ineta Mikute portālam pastāstīja, ka nupat jau policijas auto pa veloceliņu vairs nebraucot – tas ticis darīts tikai ziemā, kamēr pieturas sals. Šobrīd veloceliņš un tā apkaime tiekot uzraudzīti, policijas darbiniekiem strādājot patruļu režīmā.

Par gružošanu ar sadzīves atkritumiem pašvaldības policijas darbinieki šogad esot uzrakstījuši pavisam 220 protokolus, no kuriem visvairāk – 135, protams, martā, kad sniega sega vairs nepiesedza nesmukumus.

Cik un vai vispār kāds protokols tapis par gružošanu kāpās, Mikute pateikt nevar, jo tāda uzskaite netiekot veikta.

Savukārt Komunālās pārvaldes Komunālās nozares vadītājs Juris Muskats portālam pastāstīja, ka patlaban pludmale un kāpu zona tiekot apkoptas „no reizes uz reizi”, bet tuvāk vasaras sezonas sākumam uzkopšana notikšot regulāri. Pagaidām pārvalde turpina attīrīt Liepājas ielas no ziemā uz tām sabērtās smilts un grants. Muskats arī izteica cerību, ka Lielās talkas laikā, uz kuru visi aicināti 21.aprīlī, skolas, kas atrodas pludmales un kāpu tuvumā, kā 2.vidusskola, Centra sākumskola un varbūt arī citas, tāpat kā citus gadus par talkošanas vietu izvēlēsies tieši kāpu zonu un jūrmalu.

Jau rakstījām par to, ka pašvaldība uzsākusi apkopot informāciju par teritorijām, kurās visvairāk nepieciešams novākt gružus, stādīt kokus un krūmus, labot žogus, soliņus, kā arī veikt citus labiekārtošanas darbus. Iedzīvotāji aicināti informēt par šādām vietām pilsētā, līdz 5. aprīlim zvanot uz domes „karsto” tālruni: 63425197.

Talkas darbus koordinē domes Vides un veselības daļa, kas apkopos informācija par paveikto, arī konsultēs iestādes un organizācijas par apstādījumu kopšanu un teritoriju labiekārtošanu.

Informācijas apmaiņai dome iesaka izmantot e-pasta adresi: alda.damberga@dome.liepaja.lv; kā arī Vides un veselības daļas tālruņus: 6 34 04744, 634 04745.