Portāla irliepaja.lv lasītājs 11.maijā pulksten 8. 57 fiksējis melnus putekļus paceļamies virs ostas piestātnes. Kā noskaidrojās, tas nav palicis nepamanīts arī ostas uzraugiem.

"Ogļu termināls. Kā saprotu, ūdens lielgabalus te nelieto. Kam ienesīgs bizness, kam problēmas ar veselību," raksta irliepaja.lv lasītājs.

Sazinoties ar Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas pārvaldes (SEZ) Drošības, aizsardzības un vides daļas vadītāju Kasparu Poņemecki, noskaidrojās, ka patrulējošais dienests arī 11. maijā ir konstatējis putēšanu antracīta šķirošanas laikā ostas 64. piestātnē, kuras nomnieks ir SEZ uzņēmums SIA "Piemare".

"Nekavējoties tika veiktas nepieciešamās darbības un piesārņojošā darbība tika pārtraukta. Liepājas SEZ pārvaldes Drošības, aizsardzības un vides daļas speciālisti sadarbībā ar ostas apsardzi veic nepārtrauktu monitoringu – gan veicot gaisa piesārņojuma mērījumus, gan sekojot līdzi notiekošajam ostā ar video novērošanas palīdzību, gan veicot regulāru patrulēšanu. Diemžēl ir gadījumi, kad tehnoloģiskajā saimnieciskās darbības procesā veidojas piesārņojums, un tiek sekots līdzi, lai tas nepārsniedz pieļaujamās normas, bet gadījumos, kad veidojas pastiprināta putēšana, pārkraušanas vai šķirošanas darbi tiek pārtraukti," skaidro Poņemeckis.

 Uz jautājumu, kāpēc šajā procesā netiek pielietota mitrināšana, SEZ sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Ratniece – Kadeģe skaidroja, ka "mitrināšana notiek pārkraujot, bet tehnoloģiski nevar mitrināt šķirošanas procesā. Taču uzņēmējs meklēs risinājumu. Viens no variantiem, šķirot slēgtā telpā."