Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) pārvalde tuvāko nedēļu laikā plāno izsludināt cenu aptauju jahtu ostas pilna apjoma būvprojekta izstrādei.

Jahtu ostas projekts ir sadalīts divās daļās – jahtu ostas ofisa ēkas būve ar tai pieguļošās teritorijas labiekārtojumu un peldošo piestātņu atjaunošana, pastāstīja SEZ pārvaldes Drošības, aizsardzības un vides daļas vadītājs, kā arī jahtu ostas projekta vadītājs Kaspars Poņemeckis.

Tas saistīts gan ar sākotnēji no Eiropas fondiem pieejamā finansējuma apjomu, ar kuru būtu pieticis tikai ofisa ēkas būvei un krasta labiekārtojumam, gan citiem apsvērumiem. Šobrīd abi projekti ir gatavi minimālajā sastāvā (tos izstrādājis arhitekta Andra Kokina birojs), un tie ir arī saskaņoti ar visiem nepieciešamajiem dienestiem, sacīja Poņemeckis.

Tuvāko nedēļu laikā SEZ pārvalde gatavojas izsludināt cenu aptauju pilna apjoma tehnisko projektu izstrādei, lai līdz pavasara vidum tie būtu gatavi un būvnieks varētu sākt darbu. Pēc Poņemecka sacītā, abiem būvprojektiem konkursā tiks meklēts viens būvnieks, jo abi projekti ir cieši saistīti.

Projekta vadītājs cer, ka līdz nākamā rudens beigām jahtu osta būs gatava. Pēc pabeigšanas tā divās piestātnēs – 80. un 81. – spēs uzņemt līdz pat 100 jahtām, apliecināja Kaspars Poņemeckis.

Jahtu ostas projektā paredzēts:
izbūvēt vairāk nekā pussimts peldošās piestātnes dažāda izmēra jahtām un kuteriem, kas aprīkotas ar elektrības un ūdens pieslēgumiem, kā arī apgaismojumu un drošības aprīkojumu;

rekonstruēt ostas 80. piestātnes koka un betona konstrukcijas, kā arī elektroapgādes un ūdensapgādes tīklus, pielāgojot tos jahtu ostas vajadzībām, plānots arī uzstādīt divus papildus drošības posteņus uz stacionārās piestātnes;

izbūvēt jahtu ostas ofisa ēku, kurā paredzētas četras sanitārās telpas ar dušām un WC, veļas mazgāšanas aprīkojums, telpa personāla vajadzībām un viesu uzņemšanai ar tūrisma informācijas punktu, ēka un sanitārās telpas tiks pielāgotas cilvēkiem ar kustību traucējumiem;

uzstādīt nožogojumus noejai uz peldošajām piestātnēm un uzstādīt videonovērošanas sistēmu, uzlabojot vispārējo drošības līmeni jahtu ostā, plānots izstrādāt jahtu ostas ārkārtas gadījumu evakuācijas plānu;

izveidot Jahtu ostas interneta mājas lapu;

nodrošināt bezmaksas Wi-Fi pārklājumu visā jahtu ostas teritorijā, kā arī aktuālās informācijas stenda izvietošanu.

Jahtu ostas būvniecības plānotais finansējums ir 447 321,40 eiro. Jahtu ostas modernizāciju Liepājas SEZ pārvalde īsteno Latvijas – Igaunijas pārrobežu projekta "Labāks jahtu ostu tīkls" ietvaros, un to 80% apmērā finansē ES "Interreg" programma.