Pašvaldības policijas pārstāvis Kaspars Vārpiņš informēja portālu, ka izdevies atrast vīrieti, kurš patvaļīgi, turklāt nemākulīgi un barbariski apzāģēja kokus Krūmu ielā.

"1954.gadā dzimušam vīrietim tika sastādīts protokols pēc Liepājas pilsētas apstādījumu ierīkošanas, kopšanas un aizsardzības saistošo noteikumu 25.6 panta par darbībām, kas uzskatāmas par tīšu koku bojāšanu," raksta Vārpiņš.

Fiziskām personām par šādu nodarījumu var izteikt brīdinājumu vai arī piemērot naudas sodu līdz 350 eiro. Tā kā pārkāpuma izskatīšana vēl nav bijusi, nav arī zināms, kāds sods tiks piemērots, informēja Vārpiņš.

Jau vēstīts, ka novembra sākumā kāds lasītājs informēja portālu par kārtējo barbarisko koku kropļošanas gadījumu, šoreiz Krūmu ielā. Pēc informācijas, ko pašvaldības policija saņēma ar portāla starpniecību, tika sākta administratīvā lietvedība.

Fotogrāfija, kurā redzami izkropļotie koki, bija uzņemta 6.novembrī. Lasītājs jautāja: kas tā ir par koku "kopšanu" Krūmu ielā? Kas to darījis? Ar kā atļauju?

Liepājas domes Vides un veselības daļas speciāliste Alda Damberga, komentējot lasītāja jautājumus un fotoattēlu, atbildēja, ka "Apstādījumu uzraudzības komisija nav izsniegusi atļauju šo koku kopšanai vai zāģēšanai”.

Damberga arī paskaidroja, ka „pašvaldībai nav informācijas, kas veicis šo koku zāģēšanu, tīši bojājot kokus. Līdz ar to nav iespējams sodīt vainīgo”.

Damberga norādīja, ka pēc Administratīvo pārkāpumu kodeksa 67.panta un 231.panta noteikts, ka „sodu par patvaļīgu koku ciršanu vai bojāšanu uzliek vides aizsardzības valsts iestādes”.

"Iedzīvotājiem, kas redz, ka tiek zāģēti koki, ir tiesības zāģētājiem lūgt uzrādīt pašvaldības izsniegtu atļauju, kam jāatrodas darbu izpildes vietā, vai ziņot par notiekošo pašvaldības policijai," rakstīja Damberga.

Uz portāla jautājumu, vai Vides un veselības daļa var dot kādu „komandu” pašvaldības policijai – varbūt iespējams noskaidrot, kurš šādi rīkojies, un sodīt vainīgo? – atbilde bija, ka „man nav tādu pilnvaru dot komandu pašvaldības policijai. Un sodu šādos gadījumos saskaņā ar Administratīvo pārkāpumu kodeksu var uzlikt tikai Vides aizsardzības Valsts iestādes, pašvaldībai tādas pilnvaras likumdošana nenosaka”.

Pēc informācijas saņemšanas no portāla pašvaldības policija reaģēja momentā, un saņēmām atbildi: "" Paldies par informāciju. Par šo gadījumu tiks uzsākta administratīvā lietvedība."