Liepājā Neatkarības atjaunošanas dienai veltīto militāro parādi bija ieradušies vērot vairāk nekā pusotrs tūkstotis liepājnieku. Parādē piedalījās vairāk nekā 500 karavīru.

Tās laikā aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (ZZS) paziņoja, ka nākamgad 4.maija militārā parāde notiks Madonā, ziņo LETA.

Latvijas un ārvalstu bruņoto spēku, Valsts robežsardzes, Valsts policijas, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta un Jaunsardzes vienību, un tehnikas parāde notika Liepājā, Jūras ielā.

Parādē piedalījās vairāk nekā 500 karavīru, zemessargu, robežsargu, policistu, ugunsdzēsēju glābēju un jaunsargu, to komandēja Jūras spēku flotiles komandieris flotiles admirālis Ingus Vizulis, bet pieņēma valsts bruņoto spēku augstākais vadonis, Valsts prezidents Raimonds Vējonis, Bergmanis un Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālmajors Leonīds Kalniņš, aģentūru LETA informēja Aizsardzības ministrijas preses nodaļa.

"Militārā parāde ir viens no visplašāk apmeklētajiem pasākumiem gan 18.novembrī Rīgā, gan gadu no gada 4.maijā kādā citā Latvijas novadā un pilsētā," uzrunājot klātesošos, sacīja Bergmanis. Tāpēc ministrs pasniedza Latvijas karogu Madonas novada domes priekšsēdētājam Andrejam Ceļapīteram, jo tieši Madona būs tā pilsēta, kurā Nacionālo bruņoto spēku dienu svinēs nākamgad.

Parādes priekšgalā Latvijas armijas karogu nesa Jūras spēku flotiles karavīri. Tālāk ierindā soļoja Jūras spēku flotiles, Štāba bataljona, Gaisa spēku Aviācijas bāzes, Mācību vadības pavēlniecības un Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas, Sauszemes spēku kājnieku brigādes, ASV, Vācijas un Kanādas vienības, Zemessardzes 4. brigādes 44. kājnieku bataljona, 45. nodrošinājuma bataljona, 46. kājnieku bataljona, 51. kājnieku bataljona, 52. kājnieku bataljona, Valsts robežsardzes, Valsts policijas, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Civilās aizsardzības koledžas un Jaunsardzes vienības.

Parādē piedalījās arī vairāk nekā 40 Nacionālo bruņoto spēku, Valsts policijas, Valsts robežsardzes un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta tehnikas vienību. Tehnikas parādi ievadīja Valsts robežsardzes, Latvijas un ASV bruņoto spēku helikopteru pārlidojums virs parādes norises vietas.

Pēc oficiālās parādes tā apmeklētāji varēs tirdzniecības kanālā apskatīt Jūras spēku flotiles un Valsts robežsardzes kuģus. Nacionālo bruņoto spēku Rekrutēšanas un atlases centra pārstāvji klātesošos iepazīstinās ar dienesta iespējām bruņotajos spēkos un studiju iespējām Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā, bet Jaunsardzes un informācijas centrā varēs uzzināt, kā kļūt par jaunsargu.