Tradicionāli jūlija otrajā nedēļas nogalē visā valstī tiek atzīmēti Jūras svētki. Par godu šim notikuma Liepājas SEZ pārvalde 11. jūlijā no pulksten 11 līdz 19 piedāvā pasākumu "Pilsētas platumā no ezera uz jūru" jeb ūdensprieki Liepājas ostas Tirdzniecības kanālā, informē SEZ sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Ratniece-Kadeģe.

Pasākumu atklās ar svinīgu aizlūgumu par tiem, kas jūrā, bet turpinājumā notiks airēšanas sacensības un Latvijas atklātais SUP čempionāts. Arī šogad tiks turpināta pagājušā gadā iedibinātā tradīcija – laivu un kuģu parāde. Pasākumu organizē Liepājas SEZ pārvalde sadarbībā ar Latvijas SUP federāciju, Tūrisma klubu "Oga" un Liepājas laivu un kuģu īpašniekiem.
 
Liepājai ir jūra, Liepājai ir ezers un ir Tirdzniecības kanāls, kas abas šīs ūdenstilpes savieno. Vēsturiski tas ir bijis tirdzniecības ceļš un nenoliedzami nozīmīgs nosacījums pilsētas izveidē un attīstībā. Šodien Liepājas tirdzniecības kanāls vairāk tiek izmantots tūrisma, sporta un atpūtas pasākumiem, ko Jūras svētku dienā varēs vēlreiz novērtēt.

Visas dienas garumā, no pulksten 11 līdz 17, Tirdzniecības kanāla posmā starp abiem tiltiem norisināsies Latvijas atklātais SUP čempionāts. Dalībai sacensībās var pieteikties jebkurš interesents ar SUP airēšanas iemaņām, kuram ir pārliecība par savām spējām veikt distanci kontrollaika ietvaros un veselības stāvokļa atbilstību paaugstinātas fiziskās slodzes apstākļiem. Dalībnieku vecums – bez ierobežojuma.Savukārt no pulksten 13 – 17 jau piekto reizi notiks Jūras liellaivu airēšanas sacensības. Arī šogad ikvienam ir iespēja pārbaudīt savus spēkus. Komandā jābūt 7 dalībniekiem (6 airētāji un 1 airēšanas ritmu turētājs un saucējs). Lai piedalītos sacensībās, jāatrod 6 domubiedri, kas vēlas izkustināt savu ķermeni neierastā veidā. Komandām ar liellaivām būs jāveic 200–250 m distance Liepājas Tirdzniecības kanālā iepretim Liepājas jahtu ostai, bet būs iespējas arī patrenēties, kā vienoti cilāt airus un šķelt kanāla ūdeņus pāris dienas pirms sacensībām. Lai reģistrētos sacensībām jānosūtas e-pasts (komandas nosaukums, komandas dalībnieki, kontaktinformācija) uz adresi tkoga@inbox.lv. Tālrunis 26490324.

Pasākuma "Pilsētas platumā no ezera uz jūru" noslēgumā jūras un ezera laivas tiek aicinātas piedalīties parādē. 2019.gadā SEZ iedibināja jaunu tradīciju - laivu un kuģu parāde, un arī šogad SEZ aicina laivu, kuģu un plostu īpašniekus sapost savus ūdens transporta līdzekļus un piedalīties parādē, kas noritēs Liepājas Tirdzniecības kanālā 11. jūlijā pulksten 18. Pulcēšanās jūras laivām Ziemas ostā, bet ezera laivām starp abiem tiltiem Tirdzniecības kanālā.