Par Eiropas Savienības Kohēzijas fonda jaunu maģistrālo ielu un pašreizējo maršrutu attīstībai Liepājai piešķirtajiem 4,43 miljoniem veiks Grīzupes ielas pārbūvi, informē pašvaldība.

Jau informējām, ka laikā līdz 2020.gadam Latvijas pilsētām būs pieejami kopumā 37,7 miljoni eiro no Eiropas Savienības Kohēzijas fonda jaunu maģistrālo ielu un pašreizējo maršrutu attīstībai, no kuriem 4,43 tiks Liepājai.

Kā informē Liepājas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Zita Lazdāne, par šo naudu Liepājā 2017./2018. gadā plānots realizēt projektu "Grīzupes ielas pārbūve posmā no Liepājas pilsētas robežas līdz Cukura ielas aplim".  

Darbi paredz ielas brauktuves un ietvju, veloceliņu pārbūvi (atjaunošanu), tai skaitā lietus ūdens, ūdens un sadzīves kanalizācijas pārbūvi. Projekta kopējās izmaksas  ir 5 558 088 eiro, no tām piesaistītais ERAF fonda finansējums – 4 432 094 eiro.

Liepājā ilgu laiku aktuāls ir pārvada projekts uz Laumas rajonu, no centra pār dzelzceļa sliedēm. Kā informē Lazdāne, tā izmaksas būtu pēc aptuvenām aplēsēm nepieciešami ap 50 – 60 miljoniem eir, jo tas skar gan īpašumu atpirkšanu, gan tramvaja sliežu izbūvi kopā ar pārvadu u.t.t., tāpēc tas joprojām paliek vēlamo nepieciešamību līmenī.