Vienotās Liepājas militārās bāzes projekts turpinās lēnām, bet stabili, šodien žurnālistus informēja aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP).

Ministrs norādīja, ka Latvijas investīcijas ir ierobežotas, tāpēc bāzes paplašināšanai varētu piesaistīt NATO investīcijas.

"Liepājā bāze paplašināsies, un Liepājas iedzīvotājiem ir jārēķinās, ka šī ietekme būs pozitīva. Tas nozīmē jaunas darbavietas un Latvijas rietumu piekrastes drošības nostiprināšanu. Attīstība notiek, taču tas ir vismaz piecgades projekts. Process turpinās lēnām, bet stabili uz priekšu," uzsvēra ministrs.

LETA jau 2017.gadā rakstīja, ka pašlaik Liepājā deviņos militāros objektos ir izvietots Jūras spēku Flotiles štābs, Jūras novērošanas un sakaru dienests, Mīnu kuģu eskadra, Nodrošinājuma pavēlniecības 1. reģionālais nodrošinājuma centrs, Mācību vadības pavēlniecības Jūras spēku mācību centrs un Valodu skolas filiāle, Zemessardzes 4.brigādes štābs un Zemessardzes 45.kājnieku bataljons.

Aizsardzības ministrija (AM) ir nolēmusi attīstīt vienotu militāro bāzi, kurā tiks izvietotas visas Liepājas pilsētā dislocētās militārās vienības. Vienota militārā objekta izveidošana sekmēs Nacionālo bruņoto spēku (NBS) uzdevumu īstenošanu, kā arī tiks uzlabota uzņemošās valsts atbalsta funkciju veikšana. Bāzes izveide ilgtermiņā ļautu pakāpeniski atteikties no daļas pašreiz īpašumā esošo infrastruktūras objektu, samazinot infrastruktūras apsaimniekošanai nepieciešamo finansējumu. Liepājas bāzes attīstība ilgtermiņā plānota 500 līdz 1000 karavīru personālam.

Ievērojot militārās infrastruktūras attīstības prioritātes un pieejamo finansējumu, AM ir nodoms Liepājas bāzi attīstīt divos posmos, veicot nepieciešamo nekustamo īpašumu apgūšanu.