Saistībā ar NBS mācībām, šodien Liepājā un Spilves lidostā norisinās ASV Speciālo operāciju spēku Eiropā lidmašīnu "MC-130J Commando II" nolaišanās mācības, demonstrējot ātru augstas mobilitātes raķešu artilērijas sistēmas ("High Mobility Rocket Artillery System" – HIMARS) atgādāšanu un sagatavošanu darbībai, informē Liepājas domes feisbuka lapa.

Par vienu no vingrinājuma vietām izvēlēta arī Liepājas lidosta. Aktivitātes galvenais mērķis ir demonstrēt Nacionālo bruņoto spēku un ASV bruņoto spēku sadarbības spējas.


Pēc nolaišanās Liepājas lidostā HIMARS sistēmas dosies uz Šķēdes militāro poligonu Dienvidkurzemes novada Vērgales pagastā, lai ar mācību raķetēm veiktu šāvienus pa mērķi Baltijas jūras ūdeņos.

HIMARS ir augstas precizitātes raķešu artilērijas sistēmas ar aptuveni 300 kilometru darbības rādiusu.

Septembrī un oktobrī visā Latvijā intensīvi norisinās militāro mācību cikls, kura laikā pa Latvijas valsts galvenajiem un reģionālajiem ceļiem pārvietosies Latvijas un sabiedroto valstu karavīri un militārā tehnika.


Aicinām iedzīvotājus ar izpratni izturēties pret notiekošajām militārajām mācībām, kas vērstas uz visaptverošas valsts aizsardzības spēju pilnveidošanu un reģionālās drošības stiprināšanu.