Lai gan ir ostas noteikumi un pašvaldības apstiprināti saistošie noteikumi, kas regulē, ko drīkst, ko nedrīkst darīt makšķernieki ostas teritorijā, kārtības tur nav.
Par to var pārliecināties jebkurš, pastaigājoties pa Vecās ostmalas promenādi, kas, saskaņā ar saistošajiem noteikumiem, ir teritorija, kurā makšķerēt nedrīkst, tomēr piektdien to kanālmalā darīja liels skaits zivju kārotāju.
Pašvaldības policija uz makšķerniekiem, kas noenkurojušies iepretī Luija Fonteina „impērijai” un viesnīcai „Promenade Hotel” skatās caur pirkstiem, jo šeit, makšķerējot no krasta, nekāda apdraudējuma ne kuģiem, ne pašiem makšķerniekiem nav. Kā portālam atzina pašvaldības policijas pārstāvis Kaspars Vārpiņš, gaiņāt makšķerniekus īsti neesot policijas kompetence.
Ostas kapteinis Pēteris Gudkovs savukārt sarunā uzsvēra, ka oficiāli makšķerēt posmā no Tramvaja tilta uz jūras pusi nedrīkst, jo to liedz gan ostas noteikumi, gan pašvaldības apstiprinātie noteikumi, kuru ievērošana jākontrolē tieši pašvaldības policijai. Par aizliegumu informē arī Celtnieku ielas galā izvietotā brīdinājuma zīme. „Mēs ostā pastiprināti pievēršam uzmanību savai saimniecībai – loču kuteriem, velkoņiem, nevis makšķerniekiem krastā,” skaidroja Gudkovs.
Šonedēļ par kārtības uzlabošanu ostā sprieda arī Speciālās ekonomiskās zonas pārvaldē. „Mūsu mērķis nav kaut ko aizliegt, bet gan sakārtot noteikumus,” portālam sacīja SEZ pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Ratniece-Kadeģe. Patlaban process esot tikai uzsākts, un visticamāk tas turpināsies vairākus mēnešus, jo jākonsultējas un jāsaskaņo rīcība ar dažādām institūcijām, sākot ar pašvaldības policiju, beidzot ar ostas pārvaldi, krasta apsardzi, robežsardzi. Runa ir ne tikai par kārtības ieviešanu krastā, bet arī ostas akvatorijā, skaidroja Ratniece-Kadeģe, jo tieši tur makšķernieku uzturēšanās ir visnekontrolētākā un bīstamākā. Piemēram, šobrīd nav aizliegts ar laivu no ezera pa kanālu aizbraukt līdz jūrai, bet tādejādi veidojas arī dažādas bīstamas situācijas.
Krastā visnepiemērotākā vieta makšķerēšanai ir no Celtnieku ielas virzienā uz Loču torni, tāpēc no turienes makšķernieki tiek raidīti prom, tur arī uzstādīta brīdinājuma zīme. No Celtnieku ielas Tramvaja tilta virzienā makšķerēšana no krasta neesot tik bīstama vai traucējoša, tāpēc arī likumsargi tur esošajiem makšķerniekiem nepievērš lielu uzmanību, tomēr, kā jau norādīja Gudkovs, oficiāli makšķerēt arī tur nav atļauts.
Pērnā gada nogalē jau ziņojām – lai nodrošinātu makšķernieku un ostas darbinieku drošību no 5.janvāra tiks noteikti zināmi ierobežojumi makšķerniekiem Liepājas ostas teritorijā.
Kā informēja Liepājas SEZ pārvalde, makšķerēt nedrīkstēs ostas promenādes posmā pie Loču torņa, kur bāzējas velkoņi un loču kuģi, kā arī tiks slēgta nobrauktuve pie Karostas kanāla, ko izmanto makšķernieki, lai nokļūtu ar laivu ostas akvatorijā. Uzstādīs arī informatīvas zīmes. Noteikto ierobežojumu mērķis ir nodrošināt drošību, neaizliedzot makšķerēšanu vispār kā to nosaka Liepājas ostas noteikumi, bet gan tikai ierobežojot, kur tas ir bīstami.
Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldes aizsardzības virsnieks Kaspars Poņemeckis toreiz izteicās, ka svarīgākais ir cilvēku drošība un dzīvība, diemžēl šā gada pēdējos mēnešos bijis ne viens vien gadījums, kad cilvēka dzīvībai draudēja briesmas – te jāmin gan pārgalvīgie makšķernieki, kas nebaidās turpināt savu nodarbi arī tad, ja pāris desmitu metru attālumā brauc lieli panamax klases kuģi, gan makšķernieks, kas decembra sākumā iekrita kanālā un, tikai pateicoties velkoņu TAK 9 un TAK 4 apkalpēm, tika izvilkts no ūdens, saņēma pirmo palīdzību un izdzīvoja.