Bīstamo atkritumu pārstrādes rūpnīca apdzīvotā vietā rada pārlieku augstu risku apkārtējai videi, tādēļ šāda rūpnīca būtu ceļama ārpus pilsētas.

Šādu nostāju intervijā "Rietumu Radio" pauda Liepājas domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis (LRA), ziņo LETA.

Liepājas pašvaldības pārstāvji aizvadītā gada izskaņā tikušies ar uzņēmuma "eVan Group" pārstāvjiem, kuri iepazīstināja ar plāniem Liepājā celt bīstamo atkritumu pārstrādes rūpnīcu. Vilnītis norādīja, ka pašvaldība uz šo ieceri skatās skeptiski.

Ar gala ietekmes uz vidi novērtējumu uzņēmums viņu vēl nav iepazīstinājis, bet arī tikšanās laikā sniegtais ietekmes uz vidi vērtējums radījis bažas, sacīja Vilnītis. "Neredzam iespēju, ka, domes sēdē izskatot šo jautājumu, mēs varētu ļaut šāda veida biznesu Liepājā sākt," sacīja Vilnītis.

Pretstatot Kapsēdes ielā esošā industriālā parka un "eVan Group" iecerētās rūpnīcas ietekmi uz vidi, "riski ir nesalīdzināmi", sacīja Vilnītis, skaidrojot, ka rūpnīca spēšot piedāvāt 20 līdz 40 jaunas darbavietas, kamēr līdzās esošajā industriālajā parkā ir vairāki simti darba vietu, taču ietekme uz vidi daudz mazāka.

"Mēs redzam šo uzņēmumu ārpus Liepājas," sacīja Vilnītis.

Kā ziņots, sabiedrības iniciatīvu portālā sākta parakstu vākšana pret bīstamo atkritumu pārstrādes uzņēmuma celšanu Liepājā.

Kā iniciatīvas pārstāvis norādīja biedrība "Radi vidi pats". Iniciatīvu plānots iesniegt Liepājas pilsētas domē.

Ar šo iniciatīvu rosināts atcelt SIA "eVan Group" plānoto bīstamo atkritumu pārstrādes uzņēmuma celšanu Liepājā. Idejas aprakstā skaidrots, ka uzņēmumā plānots veikt bīstamo atkritumu pārstrādi - izlietoto katalizatoru pārstrādi un rūdas maisījumu un metāllūžņu kausēšanu.

Biedrībā uzsvēra, ka šāda veida ražotnes Baltijas valstīs vēl nav, un nav arī rūpnīcu, kur ražošanas procesā lieto katalizatorus. Uzņēmuma paredzētas darbības vietas ir Kapsēdes iela 3A, Kapsēdes iela 9/15, kas atrodas tikai 1100 metru attālumā no Liepājas slimnīcas un tikai 800 metru attālumā no dzīvojamajām ēkām.