15.maijā darbu atsāks Liepājas pludmales pieejamības komplekss, kas sniedz iespējas cilvēkiem ar invaliditāti un vecākiem ar bērniem baudīt atpūtu pludmalē ērtā un pieejamā veidā. Iedzīvotāji un pilsētas viesi aicināti izmantot kompleksa pakalpojumus katru dienu no pulksten 11 līdz 19, informē Liepājas Neredzīgo biedrības Sabiedrisko attiecību speciāliste Anita Lazdeniece.

Komplekss sastāv no trīs moduļiem, kuri iekārtoti cilvēku ar invaliditāti, senioru ar funkcionāliem traucējumiem, kā arī vecāku ar bērniem vajadzībām. Moduļi aprīkoti ar pielāgotām ģērbtuvēm un labierīcībām – dušu un tualeti. Ģērbtuvē ir iespēja pārģērbties, kā arī atstāt savas mantas. Pirmajā modulī vecākiem ar mazuļiem ir pieejama virsma mazuļu pārtīšanai, dīvāniņš ērtai mazuļu barošanai, kā arī silts ūdens; modulī ir iespējams iebraukt ar bērnu ratiņiem.


Lai cilvēkiem ar invaliditāti atvieglotu ģērbtuvju pieejamību, inventāra un aprīkojuma lietošanu, kompleksā katru dienu strādās asistenti. Cilvēki ar invaliditāti var izbaudītu patstāvīgu peldi jūrā vai ar asistenta palīdzību, piemēram, dodoties peldēt izmantojot peldēšanas ratiņkrēslu, vai vienkārši atpūsties jūras krastā sauļošanās krēslos. Cilvēki ar redzes traucējumiem var doties peldēt, uzvelkot īpašas aproces, ar kuru palīdzību var aktivizēt raidītāju jeb audioboju krastā, kas ar skaņas palīdzību palīdz noteikt krasta virzienu un vietu, kurā cilvēks var droši izkļūt ārā no jūras. Aproce arī brīdina asistentu par nepieciešamību sniegt palīdzību. Visi iepriekšminētie pakalpojumi ir pieejami bez maksas.


Komplekss kalpo arī kā socializēšanās vieta, kurā cilvēki ar invaliditāti var spēlēt šahu vai dambreti, apspriest aktuālas tēmas un iegūt jaunus draugus un paziņas, taču, ņemot vērā šī brīža epidemioloģisko situāciju, ilgstoša uzturēšanās un pulcēšanās kompleksā nebūs iespējama. Apmeklētājiem būs jāievēro epidemioloģiskās drošības noteikumi – jāievēro atļauto cilvēku skaits katrā modulī, jāietur 2 metru distance no apkārtējiem, jālieto mutes un deguna aizsegi, atrodoties iekštelpās. Pludmales pieejamības komplekss darbosies līdz pludmales peldsezonas noslēgumam – 15. septembrim.

Pludmales pieejamības komplekss atrodas Liepājas Centra pludmales glābšanas stacijas teritorijā. Glābšanas stacijas teritorijā ir uzstādīta taktilā karte, kas ataino teritoriju un izeju uz jūru. Līdz jūrai iespējams nokļūt, izmantojot plato, pielāgoto laipu.