Atklājot peldsezonu, darbu atsācis pludmales pieejamības komplekss, kas sniedz iespēju izbaudīt atpūtu gan cilvēkiem ar invaliditāti, gan senioriem, gan vecākiem ar bērniem.

Šogad kompleksa teritorija papildināta ar 24 slēdzamiem mantu glabātuves skapīšiem, kuros ikviens Liepājas pludmales apmeklētājs par simbolisku samaksu varēs atstāt savas mantas. Pludmales pieejamības komplekss ir atvērts apmeklētājiem katru dienu no pulksten 11 līdz 19, informē Liepājas Neredzīgo biedrības Informācijas pieejamības speciāliste Anita Lazdeniece.

Mantas glabātuvē varēs atstāt pludmales pieejamības kompleksa darba laikā. Iegādājoties biļeti, tiks izsniegta skapīša atslēga mantu uzglabāšanai, lai, dodoties sauļoties vai peldēties, nebūtu jāuztraucas par personīgo lietu drošību. Kompleksa  teritorijā atrodas arī trīs moduļi, kuri veidoti cilvēku ar invaliditāti, senioru ar funkcionāliem traucējumiem, kā arī vecāku ar bērniem vajadzībām. Moduļi aprīkoti ar pielāgotām ģērbtuvēm un labierīcību telpām ar dušu un tualeti. Ģērbtuvē ir iespēja pārģērbties, kā arī atstāt savas mantas. Pirmais modulis arī aprīkots ar virsmu mazuļu pārtīšanai, kuru laipni aicināti izmantot vecāki ar maziem bērniem.

Platā, pielāgotā laipa sniedz iespēju cilvēkiem ar invaliditāti nokļūt līdz jūrai, kur katrs var izvēlēties peldēšanu peldratos, izbaudītu patstāvīgu peldi jūrā vai ar asistenta palīdzību, kā arī atpūsties turpat jūras krastā sauļošanās krēslos, kas pielāgoti cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem. Komplekss piedāvā arī īpašas aproces ar kuru palīdzību cilvēki ar redzes traucējumiem var aktivizēt raidītāju krastā, kas ar skaņas palīdzību ļauj noteikt krasta virzienu un vietu, kurā cilvēks var droši doties ārā no jūras. Glābšanas stacijas teritorijā ir uzstādīta taktilā karte, kas ataino tās teritoriju un izeju uz jūru. Lai cilvēkiem ar īpašām vajadzībām atvieglotu ģērbtuvju pieejamību, kā arī cita inventāra un aprīkojuma lietošanu, peldēšanas pieejamības kompleksā peldēšanas sezonā strādās asistenti. Šie pakalpojumi ir pieejami bez maksas.

Pludmales pieejamības komplekss ir vieta, kas palīdz cilvēkiem ar invaliditāti, senioriem un vecākiem ar bērniem izbaudīt pludmales iespējas. Tas kalpo arī kā socializēšanās vieta, kurā cilvēki ar invaliditāti var spēlēt šahu vai dambreti, apspriest aktuālas tēmas un iegūt jaunus draugus un paziņas.

Liepājas pludmales pieejamības komplekss tika atklāts 2013. gada augustā. Tas izveidots par ERAF līdzekļiem Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas projekta "Mana sociālā atbildība" ietvaros.