No 15. maija, atklājot oficiālo peldsezonu, darbu atsāks Liepājas pludmales pieejamības komplekss, kas sniedz iespēju baudīt atpūtu pludmalē gan cilvēkiem ar invaliditāti, gan senioriem, gan vecākiem ar bērniem, informē Liepājas Neredzīgo biedrības sabiedrisko attiecību speciāliste Anita Lazdeniece.

Pludmales pieejamības komplekss ir atvērts apmeklētājiem katru dienu no pulksten 11 līdz 19. Šogad kompleksa teritorijā līdz ārkārtas situācijas beigām ieviesti piesardzības pasākumi "Covid-19" izplatības mazināšanai.

Kompleksa teritorijā atrodas trīs moduļi, kuri veidoti cilvēku ar invaliditāti, senioru ar funkcionāliem traucējumiem, kā arī vecāku ar bērniem vajadzībām. Moduļi aprīkoti ar pielāgotām ģērbtuvēm un labierīcību telpām ar dušu un tualeti. Ģērbtuvē ir iespēja pārģērbties, kā arī atstāt savas mantas. Pirmais modulis arī aprīkots ar virsmu mazuļu pārtīšanai, kuru laipni aicināti izmantot vecāki ar maziem bērniem. Kompleksa teritorijā tiks ievēroti epidemioloģiskās drošības pasākumi. Pēc katra cilvēka apmeklējuma tiks dezinficētas izmantotās telpas, apmeklētājiem un darbiniekiem būs jāietur 2 metru distance vienam no otra un jāievēro higiēnas pasākumi.

Cilvēki ar invaliditāti varēs nokļūt līdz jūrai, izmantojot plato, pielāgoto laipu un izvēlēties peldēšanu peldratos, izbaudītu patstāvīgu peldi jūrā vai ar asistenta palīdzību, kā arī atpūsties turpat jūras krastā sauļošanās krēslos, kas pielāgoti cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem. Komplekss piedāvā arī īpašas aproces ar kuru palīdzību cilvēki ar redzes traucējumiem var aktivizēt raidītāju krastā, kas ar skaņas palīdzību ļauj noteikt krasta virzienu un vietu, kurā cilvēks var droši doties ārā no jūras. Glābšanas stacijas teritorijā ir uzstādīta taktilā karte, kas ataino tās teritoriju un izeju uz jūru. Lai cilvēkiem ar īpašām vajadzībām atvieglotu ģērbtuvju pieejamību, kā arī cita inventāra un aprīkojuma lietošanu, peldēšanas pieejamības kompleksā peldēšanas sezonā strādās asistenti. Šie pakalpojumi ir pieejami bez maksas.

Pludmales pieejamības komplekss kalpo arī kā socializēšanās vieta, kurā cilvēki ar invaliditāti var spēlēt šahu vai dambreti, apspriest aktuālas tēmas un iegūt jaunus draugus un paziņas. Jāpiebilst, ka līdz ārkārtas stāvokļa beigām šīs aktivitātes apmeklētāji nevarēs īstenot.

Plašāka informācija par pludmales pieejamības kompleksa darbību: Māris Ceirulis, 26544442.

Liepājas pludmales pieejamības komplekss tika atklāts 2013.gada augustā. Tas izveidots par ERAF līdzekļiem Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas projekta "Mana sociālā atbildība" ietvaros.