Liepājas pludmalē pirmdien vairāki liepājnieki, kā arī portāls novēroja krastā izskalotus naftai līdzīgas vielas pikučus, par to ziņo arī LETA.

Par tīrību pludmalē atbildīgā pašvaldības uzņēmuma "Komunālā pārvalde" pārstāvis Juris Muskats "Rietumu Radio" vakar sacīja, ka pēdējā laikā naftas produktiem līdzīgas vielas pludmalē nav manītas.

Savukārt kā radio stāstījis liepājnieks Uldis Kleins, kurš iepretī Pērkones ielai devies jūrā peldēties, naftai līdzīgās vielas lielāki un mazāki pikuči krastā bija izskaloti kopā ar jūraszālēm, un sākumā tos bijis grūti pamanīt, tāpēc Kleins vienā no pikučiem iekāpis. "Mans tēvs stāstīja, ka tālāk uz dienvidiem šo pikuču bijis vēl vairāk," sacīja Kleins.

Komunālās pārvaldes darbinieki, kā informēja Muskats, pludmali uzkopj regulāri, taču viņa rīcībā nav informācijas par to, ka būtu izskalota kāda naftas produktiem līdzīga viela.

Arī domes Vides un veselības daļas vecākā speciāliste Dace Liepniece portālam sacīja, ka „sazinoties ar Komunālo pārvaldi, kas ir pludmales apsaimniekotājs, informācija par piesārņojumu 19.jūnija rītā nav apstiprinājusies. Tas nozīmē, ka stiprais vējš šo minimālo piesārņojumu ir ienesis atpakaļ jūrā.”

Jūnija sākumā uzņēmuma "Komunālā pārvalde" pārstāvji ziņoja, ka sakopšanas darbu laikā konstatēts, ka Liepājas pludmalē atkal izskaloti baltā fosfora gabaliņi. Pēdējo divu nedēļu laikā, kā pastāstīja pārvaldes pārstāvis, jauni fosfora izskalošanas gadījumi vairs nav novēroti.

Baltais fosfors pēc izskata atgādina dzintaru, bet siltumā, sākot žūt, tas uzliesmo.

Pēdējos gados Liepājas pusē no viltus dzintara apdegumiem cietuši vairāki desmiti cilvēku, kuri balto fosforu noturējuši par dzintaru.