Tādas avārijas situācijas kā pagājušajā nedēļā, kad applūda vairākas ielas Zirņu ielas rajonā, var atkāroties, jo daudzviet pilsētā lietus ūdens savākšanas sistēma ir novecojusi.

Tā "Rietumu Radio" sacīja Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks, raksta LETA.

Viņš uzsvēra, ka pagājušās nedēļas plūdi nav saistīti ar kādām iespējamām nepilnībām rekonstruējamās Zirņu ielas projektā, bet gan ar avāriju vecajā sistēmā, kas sakrita ar straujo atkusni un lielo nokrišņu daudzumu.

Kā atzina Sesks, pašvaldības uzņēmums "Liepājas ūdens", piesaistot dažādu Eiropas Savienības struktūrfondu līdzekļus, jau aptuveni desmit gadus sakārto Liepājas ūdenssaimniecību, taču norāda, ka pilsētas ielu kopgarums ir vairāki simti kilometru. "Vecā sistēma var sabrukt jebkurā brīdī. Daudzviet tā ir izbūvēta pirms aptuveni simt gadiem," sacīja Sesks, atzīstot, ka šī iemesla dēļ avārijas situācijas pilsētā var atkārtoties.

Arhitekts Uldis Ekšteins, kurš dzīvo pagājušajā nedēļā applūdušajā Jaunajā ielā, uzskata, ka pie šīs situācijas vainojams uzņēmums "Binders", kurš veic Zirņu ielas rekonstrukciju. Ekšteins televīzijai "Kurzeme" atzinis, ka jau iepriekš rajona iedzīvotāji rekonstrukcijas darbu veicējam sūdzējušies par ielas applūšanu. Ekšteins aprēķinājis, ka viņa pirms dažiem gadiem būvētajai mājai un pirmā stāva iedzīvei plūdu dēļ nodarīti vairāku tūkstošu latu zaudējumi, - lai saņemtu kompensāciju, viņš plāno vērsties pie apdrošinātāja.

Jau ziņots, ka naktī uz ceturtdienu, 23.februāri, bija pārplūduši vairāki posmi Zirņu un Jaunajā ielā. Smagākā situācija bija izveidojusies Jaunajā ielā, kur applūdusi brauktuve, tāpat pārplūduši abi minētie krustojumi. To pašvaldības speciālisti konstatēja agri no rīta un uzreiz plūdu novēršanā iesaistīja operatīvos dienestus un pilsētas komunālo uzņēmumu tehniku.

Kā iepriekš skaidroja pašvaldības pārstāvis Aigars Štāls, situāciju sarežģīja arī tas, ka lietus ūdens uztveršanas sistēma Ādu un Ganību ielas krustojumā nespēja aizvadīt visas ūdens masas uz Tirdzniecības kanālu, līdz ar to tās krājās virs minēto ielu brauktuves, ietvēm, kā arī vairāku privātmāju pagalmos.

Ceturtdien SIA "A-Land" un pašvaldības uzņēmuma "Liepājas ūdens" darbinieki avārijas situāciju novērsuši.

Jau ziņots, ka plūdi skāruši teritorijas, kur notiek pērn sāktais ES Kohēzijas fonda līdzfinansētais Zirņu-Ganību ielas rekonstrukcijas un pieslēguma izbūves Zemnieku ielai projekts. Ziemas dēļ gan būvdarbi ir pārtraukti, bet tie atsāksies pavasarī.

Projekts paredz arī 13 krustojumu būvniecību un Zirņu-Ganību ielai pieguļošo mazāko ielu rekonstrukciju. Rekonstrukcijas laikā šeit tiks ierīkotas arī lietus ūdens savākšanas un sadzīves kanalizācijas sistēmas, lietus ūdens attīrīšanas ietaises un paveikti citi darbi, kuru mērķis ir novērst šā rajona applūšanas draudus ik pavasari.

Pašreiz no jauna ierīkotās vai arī jau rekonstruētās apakšzemes sistēmas savas funkcijas veic daļēji, jo visi nepieciešamie darbi vēl nav pabeigti.

ES Kohēzijas fonda projektu, kura izmaksas ir 16 miljoni latu, plānots pabeigt 2012.gadā.