Dienvidrietumu mikrorajona iedzīvotāji ne vien var priecāties par pludmales tuvumu un iespējām tur pavadīt brīvo laiku, bet arī par dabas ainām pašā rajonā. Jau vairākus gadus dažādi ūdensputni iemīļojuši tuvējos dīķus.

Šovasar te apmetušās ne tikai ezera pīles, bet arī gulbju ģimene ar vasarā dzimušiem mazuļiem. Jaunie gulbēni pagalam neveikli, lidotprasme tiem vēl nav, tādēļ gadīgie gulbu vecāki tos īpaši uzmana. Apkārtējo namu iedzīvotāji un citi garāmgājēji respektē gulbju ģimeni un lieki to netraucē. Jo zināms taču gulbju raksturs, kad tie aizstāv savus mazuļus un ligzdu.

Diemžēl ne visi zin vai grib zināt šos dabas likumus. Jaukā 21. augusta pēcpusdienā nācās skatīt pagalm nepatīkamu ainu, kad dažas māmiņas bija nolēmušas iemūžināt savus lolojumus tieši blakus lielajiem putniem. Bērni tika stumdīti tieši pie putniem, neskatoties, ka gulbji diezgan draudoši šņāca. Šoreiz putni izrādījās gudrāki par cilvēkiem un par labāku izvēlējās doties dīķī.

Vietā atgādināt, ka pērngad gulbja uzbrukuma dēļ bojā gāja kāds vīrietis, kurš centās izglābt sievieti. Pēc notikušās traģēdijas Latvijas Dabas muzeja ornitologs Dmitrijs Boiko medijiem skaidroja, ka pirmkārt, gulbju tuvumā nevajadzētu peldēt, sevišķi, ja putnam ir mazuļi. Otrkārt, redzot, ka gulbis saceļ spārnus, jāsaprot, ka tas jau no putna ir brīdinājums. Bez tam svarīgi uzraudzīt arī savus bērnus, jo bērni neapzinās risku - viņi var gribēt pieiet tuvu, paglaudīt. Jāatceras, ka bērnam gulbis ar spārnu sitienu itin viegli var salauzt rokas, kājas - sitiens ir ārkārtīgi spēcīgs.