Līdz 2019. gada sākumam plānots pabeigt lielāko daļu ēkas renovācijas darbus A. Puškina 2. vidusskolā, kura modernizācijas apjoma ziņā ir otrā lielākā skola Liepājā.

Tā piedzīvo ievērojamas pārmaiņas Eiropas Savienības finansētā projekta "Liepājas vispārizglītojošo skolu modernizācija" ietvaros. Plānots, ka skolēni no pagaidu mācību telpām uz atjaunoto ēku un pilnībā labiekārtotām klašu telpām varēs atgriezties šī pavasara sākumā, informē Liepājas Izglītības pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.

A. Puškina 2. vidusskolas lielākajā daļā telpu jau pabeigta sienu, griestu un grīdu pārbūve. Šobrīd skolas ēkas visos trīs stāvu gaiteņos rit renovācijas pēdējais posms – grīdas seguma ieklāšana. Tas būs viens no mūsdienīgākajiem grīdu pārklājumiem – lejamais linolejs jeb pašizlīdzinošā grīda, kāda jau ir Raiņa 6. vidusskolā. Citās telpās, kur saglabātas betona flīzes, tās tiek pārslīpētas un lakotas.

Līdz ar to skolas ēka pamazām iegūst to vizuālo koptēlu, ko iecerējuši projektētāji – lai atgādinātu par jūras un liedaga tuvumu šai izglītības iestādei, sienu krāsojums ir jūras zilos, zaļos un smilšu toņos. Uz skolas gaiteņu sienām nobeigumā vēl taps stilizēti koku attēli, kuru sākums ar saknēm būs meklējams pirmajā stāvā, bet zari tieksies līdz pat trešajam stāvam. Savukārt griesti gaiteņos un klašu telpās sasaucas ar debesīm un mākoņiem – ēnu rotaļām, kuras veido skaņu absorbējošie griestu paneļi.

Skolā  veikta aktu zāles pārbūve par multifunkcionālu mācību auditoriju, četru jaunu dabaszinību kabinetu izveide 7.–9.klasēm, zinātnes centra izveide un ēku pielāgošana vides pieejamības prasībām. Papildus blakus skolai esošajam jaunajam stadionam skolēni iegūs arī jaunu sporta zāli, kurā veikta renovācija, atjaunojot dēļu grīdu, griestus un ierīkojot jaunu apgaismojumu. Tāpat veikta virkne tehnisku un funkcionālu risinājumu, lai skolas telpas atbilstu visām ugunsdrošības prasībām.

Šobrīd pilnā sparā rit darbi arī Liepājas 12. vidusskolā  un J. Čakstes 10. vidusskolā, kur notiek telpu vienkāršotā renovācija, modernizējot klašu telpas, atjaunojot sanitāros mezglus, elektromezglus, ūdens un kanalizācijas sistēmu un izbūvējot LED apgaismojumu. 12. vidusskolā tiks sakārtota sporta infrastruktūra  – ģērbtuves un sporta laboratorija, bet 10. vidusskolā – atjaunotas sporta ģērbtuves gan meitenēm, gan zēniem ar dušām un tualetēm. Abās skolās notiek aktīvs būvdarbu process – gan demontāžas darbi, gan tīklu ierīkošana, gan sienu, grīdu un griestu apdare. Tāpat skolām jau ir piegādātas mēbeles ergonomiskas vides uzlabošanai. Plānots, ka būvdarbi tiks pabeigti 2019. gada sākumā, un skolēni skolās varētu atgriezties jau mācību gada noslēgumā.

Paralēli notiek jaunu mēbeļu piegāde un to uzstādīšana tur, kur modernizācija jau pabeigta, piemēram, Raiņa 6. vidusskolā. Mēbeles saskaņā ar iepirkuma procedūru tiek iegādātas firmās "ISKU Baldai" un "FL Birojs" par kopējo summu 632 957 eiro. Pamatā tie ir ērti transformējami, pārvietojami un katra skolēnu augumam piemērojami galdi, soli un krēsli. Mēbeles tiks izvietotas gan klasiskā izkārtojumā, gan arī pēc laikmetīga un funkcionāli atšķirīga koncepta, kur, atšķirībā no ierastā klases iekārtojuma, mācības varēs norisināties arī nelielās grupās un tam pakārtotu mēbeļu izvietojumu klašu telpās un arī skolas gaiteņos.

Skolām pasūtītas arī mūsdienīgas IKT tehnoloģijas par kopējo summu 340 000 eiro no Elektronisko iepirkumu sistēmas (EIS), kas ir Latvijā pirmā e-iepirkumu sistēma Baltijas valstīs. Jaunus datorus un citu IKT aprīkojumu plānots piegādāt 2019. gada janvārī–februārī

2017. un īpaši 2018.gads Liepājā iezīmējas ar visplašāko skolu modernizāciju, kāda jebkad bijusi pilsētas vēsturē. Patiecoties Eiropas Savienības finansētā projekta "Liepājas vispārizglītojošo skolu modernizācija" atbalstam, šogad tiek veikti modernizācijas darbi pavisam piecās Liepājas izglītības iestādēs: Liepājas A. Puškina 2.vidusskolā, Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5.vidusskolā, Liepājas Raiņa 6.vidusskolā,  J. Čakstes 10. vidusskolā un Liepājas 12. vidusskolā. Raiņa 6. vidusskolā, Draudzīgā aicinājuma Liepājas 5. vidusskolā, kā arī Liepājas Valsts 1. ģimnāzijā projekta "Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas attīstība par metodisko centru STEM un IKT jomā" tie jau pabeigti.  

Ievērojamas pārvērtības šovasar piedzīvoja arī Raiņa 6. vidusskolas sporta stadions, kur atjaunošanas darbi tika pabeigti novembra vidū. Laukumam tagad ir mīkstais segums, divas tāllēkšanas bedres, skrejceļi, aprīkojums dažādām sporta spēlēm – volejbolam, basketbolam, florbolam. Laukuma labiekārtošanā veikta arī apgaismojuma nomaiņa, celiņu izbūve un apstādījumu ierīkošana. Papildināti arī esošie trenažieri un izbūvētas videonovērošanas iekārtas.
Tuvāko gadu laikā pavisam desmit Liepājas skolu mācību vides modernizācijā plānots  ieguldīt kopumā 10,4 milj. eiro. 85 procentus šajā projektā ieguldīs Eiropas Savienība, bet 15 procenti ir pašvaldības līdzfinansējums. Paralēli jau pabeigti projektēšanas darbi arī Liepājas 3. pamatskolā, 7.vidusskolā, 8. vidusskolā un O. Kalpaka 15. vidusskolā, lai  nākamā gada pirmajā ceturksnī varētu iesniegt pieteikumu finansējumam nākamajam projektam SAM 8.1.2." Uzlabot vispārējās izglītības iestāžu mācību vidi" ietvaros.