Pēc tam, kad ap bijušā restorāna "Vecais kopteinis" ēku nozāģēti koki un krūmi, plāksne ar uzrakstu "Latvijas valsts meži" (LVM) izskatās kā iemieta tukšas pļavas vidū.

Nezinot, ka vēl pērnvasar tur bija cits, daudz telpiskāks un pārdomātāks pilsētas zaļās rotas izkārtojums, garājgājēji šobrīd vairs nesaprot, kāpēc pļavas vidū ir šāda, no konteksta izrauta plāksne, un ko tā raksturo. Kāds liepājnieks portālam ironiski vaicāja, vai tik tajā ēkā aiz plāksnes neatrodas kāda mežniecība.

Lai gūtu skadrojumu par plāksni, kas pēc uzņēmēja Jura Aizezera aktivitātēm ap savā īpašumā esošo ēku nu atrodas nevietā, portāls vērsās uzņēmumā "Latvijas valsts meži", kas pērn Jūras ielā, vietā kur iepriekš tūristu uzmanību piesaistīja vēsturiskie lielgabalu stobri un enkuri, kā arī ap koncertzāli "Lielais dzintars" īstenoja apzaļumošanas projektu (sadarbībā ar Liepājas pašvaldību).

Kā skaidro LVM komunikācijas daļas vadītājs Tomass Kotovičs, "Latvijas valsts meži" ir izveidojusi šo apstādījumu dobi, lai ikvienam liepājniekam un pilsētas viesim ikdienu padarītu košāku un priecētu ar Latvijā audzētu stādu kvalitāti un skaistumu. Šie apstādījumi ir dāvana liepājniekiem un vienlaikus iespēja iepazīt "Latvijas valsts meži" stādu sortimentu.

Kotovičs: "Pagājušā gada laikā stādi dobēs ir labi ieauguši, un mums ir prieks, ka liepājnieki jaunos apstādījumus cienījuši un nav bojājuši. Kā atzīst AS "Latvijas valsts meži" prezidents Roberts Strīpnieks, Liepāja ir visai mežu nozarei nozīmīga pilsēta, jo te jau kopš seniem laikiem cieņā bijuši kokapstrādes darbi. Jāuzsver arī Liepājas ostas nozīme mežu nozares produkcijas eksportā.

Esam pārsteigti par iesūtītajām fotogrāfijām – tajās redzams, ka vide ap apstādījumu dobi ir vizuāli būtiski mainījusies, tādēļ koka plāksne, kas norāda informāciju par stādu audzētāju, ir ārpus kopējā konteksta. Ņemot to vērā, mēs pārdomāsim, kā informāciju par stādu audzētāju labāk izvietot, un jaunajā – pavasara stādīšanas sezonā, kad būs atkususi zeme un varēs veikt zemes darbus, plānosim, kā to attēlot citādāk, lai arī turpmāk šī vieta būtu tīkama tās apmeklētājiem un garāmgājējiem."