Izcilības medaļa, naudas balva – tas viss liepājniecei Luīzei Mihailovai par izcilu startu jauno talantu profesionālās meistarības konkursā "World Skills 2019", kur viņa piedalījās kā skatlogu noformētāja. Šobrīd gan Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas (LMMDV) absolvente jau mācās Mākslas Akadēmijā, taču Luīze noteikti nav vienīgā talantīgā Liepājas mākslas skolas audzēkne, kura prot gaumīgi iekārtot skatlogus. Tikai – vai pilsētas uzņēmēji un iestādes vēlas izmantot viņu profesionālos pakalpojumus?


Paejoties pa pilsētas centra ielām un ielūkojoties veikalu skatlogos, tikai retumis pavīd kas patiesi uzrunājošs un skatienu pievelkošs. Uzmanību šai tēmai pievērst rosināja gados vecāka liepājniece, kura piezvanīja, lai pastāstītu, cik ļoti viņa sapīkusi pēc izstādes apmeklējuma Liepājas Latviešu biedrības namā.  Taču ne jau izstādes dēļ. Apmetusi loku ap Rožu laukumu, pirms ieiešanas izstāžu zālē kundze apsēdusies uz apmales pretī Latviešu biedrības nama lielajiem logiem, lai atpūtinātu kājas."Atcerējos, cik gaiši un vilinoši mirdzēja "Valtera un Rapas" grāmatnīcas ugunis, bet priekšplānā pie galdiņiem sēdēja priecīgi cilvēki, malkojot kafiju. Bija dzīvība! Tagad skatos – pelēks, tukšs, un pa vidu bezgaumīgi piekrauts skatlogs, kurā veroties tā arī nesapratu, kas tas par veikalu un ko tur tirgo!"Tiesa, pa šo laiku aiz bijušās grāmatnīcas un kafejnīcas skatlogiem iekārtojies Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojs, un gluži tukši tie vairs nav. Savukārt ēkas otrā stūrī, kas līdz šai nedēļai rādīja tukšus un ne visai tīrus logus, tagad iekārtojušies Liepājas attīstības plānu zīmētāji, kas tur sanāks reizi nedēļā,


un logus tagad rotā Liepājas vārda smalki dizainētie burti.


Liepājniece savu kritiku veltīja arī tirdzniecības namam "Kurzeme", kura pirmā stāva skatlogi ir tukši un tumši, un arī augšstāvu logi nevilina namā iegriezties. Pēc viņas domām mūsu pilsētas tirgotājiem vajadzētu pamācīties no ventspilniekiem.Kundze pabijusi šajā pilsētā un ievērojusi tur eleganti saģērbtus manekenus glīti iekārtotos veikalu skatlogos. "Ieskatoties tajos, uzreiz bija skaidrs, kas tie par veikaliem un ko tajos tirgo."Liepājas Latviešu biedrības nams, turpat blakus arī tirdzniecības nams "Kurzeme" ir ievērojamākie objekti, kas atrodas Rožu laukuma tiešā tuvumā, pašā pilsētas centrā, un tas nemaz nav skaisti, ja pretī raugās aklas skatlogu acis, raidot liepājniekiem un pilsētas viesiem skumjo vēsti, ka dzīvība aizplūst no pilsētas centra.