Nacionālajā jauno profesionāļu meistarības konkursā "SkillsLatvia 2019" noskaidroti labākie jaunie profesionāļi 19 dažādos prasmju konkursos.

Divu dienu garumā 129 konkursanti no 34 profesionālajām izglītības iestādēm spraigā cīņā sacentās par medaļām un labākā meistara titulu. Konkursanti no divām Liepājas profesionālās izglītības iestādēm kopskaitā izcīnīja deviņas medaļas.

Liepājas Valsts tehnikuma (LVT) audzēkņi kopumā izcīnija sešas godalgotas vietas. Roberts Finks izcīnija zelta medaļu datortīklu administrēšanā, Gunārs Zonenbergs un Guntis Kristovskis, kuri darbojās komandā, ieguva zelta medaļu mobilajā robotikā, savukārt Krists Riškus - zelta medaļu krāsošanas un dekorotīvās apdares prasmju konkursā. Sudraba medaļas no LVT ieguva Marta Roga frizieru darbos un Emīls Niedols elektriskajās instalācijās, savukārt bronzas medaļu izcīnija Mārtiņš Vasmuss transporta pārvadājumu prasmju konkursā.

Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolai konkursā ir trīs godalgotas vietas – zelta medaļa tērpu dizaina prasmju konkursā, ko ieguva Danita Šķila, savukārt sudraba medaļas izcīnīja Annija Drungila grafikas dizaina prasmju konkursā un Mārtiņš Kuncītis mēbeļu izgatavošanas prasmju konkursā.

Konkursa kopvērtējumā 34 profesionālo izglītības iestāžu konkurencē visvairāk godalgoto vietu ieguva audzēkņi no Liepājas Valsts tehnikuma. Visu laureātu un pārstāvēto mācību iestāžu sarakstu iespējams apskatīt Valsts izglītības attīstības aģentūras mājaslapā šeit.

SkillsLatvia 2019 konkursanti godalgas ieguva tādos prasmju konkursos kā tērpu izgatavošana, skatlogu dizains un noformēšana, grafikas dizains, datortīklu administrēšana, friziera darbi, ēdienu gatavošana, galdniecības darbi, mobilā robotika un elektronika, inženierkomunikācijas, elektriskās instalācijas, datortīklu administrēšana un citos prasmju konkursos. Medaļu ieguvēji nozares profesionāļu un darba devēju vērtējumā ir demonstrējuši labākās prasmes un iemaņas.

Salīdzinot ar pirmo gadu, šogad konkurss ir kļuvis vēl vērienīgāks. Dalībnieku skaits ir būtiski palielinājies – šogad konkursā piedalījās par 33 konkursantiem vairāk nekā pirmajā gad, proti, 129 konkursanti. Vienlaikus šogad par četrām ir pieaugusi profesionālo izglītības iestāžu pārstāvniecība, sasniedzot 34 mācību iestādes.

Šogad SkillsLatvia 2019 pulcēja aptuveni 10 tūkstošus apmeklētāju. Pasākuma dalībnieki varēja izmēģināt dažādas prasmju un karjeras aktivitātes, piemēram, izmēģināt Karjeras kafejnīcā atrodamās interaktīvās spēles un pārbaudījumus, uzzināt vairāk par profesionālo izglītību un karjeras iespējām Latvijā, kā arī vērot profesiju paraugdemonstrējumus.

"SkillsLatvia 2019"

"SkillsLatvia 2019" ir VIAA organizēts nacionālais jauno profesionāļu meistarības konkurss, kas Latvijā notiek jau trešo gadu. Konkurss ar moto "Uzvar darītājs!" cildina jauno profesionāļu prasmes un demonstrē profesionālo izglītības iestāžu un darba tirgus sadarbību.

Plašāka informācija par konkursu "SkillsLatvia 2019", tā dalībniekiem un pārstāvētajām profesionālajām prasmēm, kā arī pasākuma programma un apmeklētāju laiki pieejami VIAA mājaslapas sadaļā: www.viaa.gov.lv/skillslatvia, bet konkursa aktualitātes – "SkillsLatvia" lapā Facebook. Konkurss notiek projekta "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Sociālais fonds.

Inga Galkina, "SkillsLatvia 2019" kampaņas "Uzvar darītājs!" pārstāve