Noslēdzies Valsts izglītības attīstības aģentūras organizētais jauno profesionāļu meistarības konkurss "SkillsLatvia 2018", kurā noskaidroti 60 laureāti 20 profesionālo prasmju konkursos.

"SkillsLatvia 2018" jaunie profesionāļi godalgoti tādos prasmju konkursos kā skatlogu dizains un noformēšana, tērpu dizains, tērpu izgatavošana, grafikas dizains, datortīklu administrēšana, mobilā robotika un elektronika, elektriskās instalācijas, inženierkomunikācijas, flīzēšana, friziera darbi, ēdienu gatavošana un citos prasmju konkursos.

Liepājas pārstāvji šajā konkursā ieguva sešas medaļas, no kurām viena bija zelta. To kategorijā "Krāsošana un dekorotīvā apdare" iespēja mūsu tehnikuma audzēknis Valdis Prūsis.

Laureātu un pārstāvēto mācību iestāžu sarakstu skatīt šeit.

Dita Traidās, VIAA direktore: “"SkillsLatvia 2018" ir lielisks atskaites punkts tam, cik daudzpusīga, kvalitatīva un prasmēs balstīta ir profesionālā izglītība Latvijā. Viens no lielākajiem konkursa ieguvumiem ir iespēja Latvijas talantīgākajiem jaunajiem profesionāļiem satikties ar savas nozares ekspertiem un potenciālajiem darba devējiem. Vienlaikus konkurss atlasa labākos, kuriem būs iespēja saņemt ceļazīmi pārstāvēt Latviju starptautiskajos EuroSkills un WorldSkills konkursos, kuros līdz šim Latvija uzrādījusi izcilu un konkurētspējīgu sniegumu.”

"SkillsLatvia 2018" laikā konkursanti pārbaudīja savas prasmes starptautiskiem standartiem līdzvērtīgos uzdevumos, kuri bija jāpaveic 14 stundu laikā konkurences un pastiprinātas uzmanības apstākļos. “Konkursa darba uzdevumi apzināti ir pietuvināti katras profesijas reālajai videi, kurā jauniešiem būs jāstrādā nākotnē.  Tā ir ļoti laba iespēja piedzīvot, kā tas ir – uzsākt un realizēt darbu no nulles līdz beigām. Acis lepnumā iespīdas ikvienam. Labākie nozares speciālisti ir tie, kuri spēj apvienot teoriju ar praksi”, saka Normunds Grinbergs, Latvijas Būvnieku asociācijas vadītājs.

Kopumā "SkillsLatvia 2018" notikušajos 20 profesionālo prasmju konkursos (divi no tiem notika Jelgavā) piedalījās 130 konkursanti no 31 mācību iestādes.

"SkillsLatvia 2018" ir nacionālais jauno profesionāļu meistarības konkurss, kurš Latvijā norisinājās otro gadu, un to organizē VIAA.  Konkurss ar moto “Uzvar darītājs!” cildina jauno profesionāļu prasmes un demonstrē profesionālo izglītības iestāžu un darba tirgus sadarbību.

Vairāk informācijas par konkursu "SkillsLatvia 2018" VIAA mājaslapas sadaļā "SkillsLatvia 2018", savukārt konkursa aktualitātes – SkillsLatvia lapā Facebook. Konkurss notiek projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Sociālais fonds.