Lihtenšteinā bāzētais populārais tīkla kameru portāls lookr.com apkopojis arī datus no irliepaja.lv kameras un piedāvā paātrināti apskatīt koncertzāles celtniecības gaitu.

Portāla irliepaja.lv tīkla kamera jau no pagājušā gada augusta no viesnīcas "Promenade Hotel" jumta lūkojas uz topošās koncertzāles "Lielais dzintars" celtniecības gaitu. Katru dienu vairāki simti cilvēki no visām Latvijas malām un ārzemēm aplūko kameras sniegto attēlu mūsu portālā un redz koncertzāles būvniecības dinamiku. Portāls lookr.com ir izstrādājis speciālu programmatūru, kas savos serveros lejuplādē, uzglabā un apkopo datus no tīkla kamerām visā pasaulē, ļaujot apskatīties paātrinātā režīmā katras kameras pēdējās 30 dienās uzņemto 30 sekundēs un arī pēdējā diennaktī fiksēto. Šāds paātrinātais režīms (angliski – timelapse) lietotājiem ļoti patīk un ir ļoti populārs, sevišķi, ja kamera skatās uz kādu mainīgu vidi, piemēram, ēkas celtniecību.

Protams, apkopojot dažādu kameru datus un pārtaisot tos lookr.com pielāgotā formātā, nedaudz zūd kvalitāte, taču celtniecības progress ir pietiekami labi redzams. Katrs liepājnieks piekritīs, ka "Lielais dzintars" top visai ātri un strādnieki kā skudras rosās gandrīz visos laika apstākļos, sākot ar agri no rīta, un beidzot krietni pēc pulksten 17, kad beidzas daudzu iestāžu darba laiki. Lookr.com dod iespēju par to vēlreiz pārliecināties, un apskatīt, piemēram, cik daudz vertikālo konstrukciju ir uzsliets pēdējo 30 dienu laikā

Kā portālam pastāstīja lookr.com pārstāvis Ingo Oppermans, tad jau augustā būs pieejama gadu ilga "retrospektīva". Tas nozīmē, ka "Lielā dzintaru" celtniecību paātrinātā režīmā varēsim redzēt jau no pirmās bedres izrakšanas brīža būvlaukumā. Pēc tam lookr.com plānos ir visu kadru atspoguļošana "timelapse" režīmā, ne tikai gads, mēnesis un diena.
 

Koncertzāles celtniecības jaunākās 30 dienas apskatāmas, uzspiežot uz zemāk esošā attēla:

Play 24 hour timelapse