Gandrīz katru dienu ejot par pērn renovēto Kurzemes skvēru pilsētas centrā, portāls ievēroja, ka zāliens tajā ar katru dienu kļūst dzeltenāks un dzeltenāks, bet puķes turpina krāšņi ziedēt.

Arī paveroties apkārt, var redzēt ka zālieni ap Rožu laukumu un tirdzniecības namu "Kurzeme" ir pamatīgi izdeguši, radot visai nepatīkamu priekšstatu par mūsu pilsētu. It īpaši Liepājas viesiem, kuri raduši visu pamatīgi un nesteidzīgi apskatīt. Tūristi nezin (un viņiem nav jāzin), ka jūlijā Liepājā ir bijušas tikai divas kaut cik lietainas dienas (13. un 14.datums), kā pēdējā pile no debesīm nokrita 19.jūlija naktī (0,2 mm), un ka īslaicīgs lietus (dod Dievs!) tiek prognozēts tikai pirmdienas vakarā.

Uz portāla izteiktām bažām par pilsētas izdegšanu "Komunālā pārvalde", kas ir atbildīga par labiekārtošanu, rakstiski atbildēja, ka "Puķu dobes, piramīdas, puķu grozi uz apgaismojuma stabiem tiek laistīti regulāri, ņemot vērā augsnes mitruma pakāpi, kuru pārbauda dārznieks", neko neminot par zālājiem. Uzņēmuma vadītājs Jānis Neimanis telefonsarunā paskaidroja, ka zālieni pilsētā speciāli netiek laistīti finansiālu iemeslu dēļ. Šāda situācija, kāda vērojama pašlaik, ir īstermiņa un pārejoša, un vērojama katru vasaru. Viņš arī nomierināja, ka ar zāli viss būs kārtībā. Speciālā "sporta" zāle, kāda aug Kurzemes skvērā, no jauna nebūs jāpērk. Un ceturtdien (nākamajā dienā, kad portāls aizsūtīja uz "Komunālo pārvaldi" jautājumus par zālienu izdegšanu) pieņemts lēmums īpaši laistīt zāli Kurzemes skvērā starp betona plāksnēm.

Plašāku informāciju par pilsētas laistīšanu "Komunālā pārvalde" sola nākamās nedēļas sākumā. Bet daudzo tūristu (un to šajā nedēļās nogalē tiešām ir daudz, ko veicina atpūtai pludmalē labvēlīgais laiks un festivāls "Shine Fest") fotoaparātos un atmiņā ieguls kadri ar skaistiem Rožu laukuma apstādījumiem un apdegušu, dzeltenīgi brūnu zāli apkārt. Domājams, ka nebūtu daudz prasīts domei pamainīt nolikumu, ka vismaz centra zālājiem visu tūrisma sezonu jāizskatās pieņemami, lai pilsētnieki un viesi jūt, ka par Liepājas izskatu kāds rūpējas.