Cara laika tabakas fabrika pārtop par modernu teātri Rīgā, padomju laika ostas darbnīcas – par karalisku viesnīcu Liepājā. Jaunais Rīgas teātris un "Fontaine Royal". Arhitektūra pa lēto!

Abos projektos naudas bijis maz. Bet rezultāts – pilnīgi atšķirīgs, piesakot raidījumu, teic tā veidotājs Mārtiņš Ķibilds.

"Ivonna – Fonteina sieva, mūza un smadzenes. Kad teicu, ka gribēsim viņu hoteli filmēt Adresēm, dikti sapriecājās – skaidrs, ka jaunie īpašnieki interjerus mainīs, tāpēc Adreses iemūžinās vecos vēsturītei. Lai visi to atceras kā māju, kur aiz uzpūsta šika patiesībā smīn veselīga pašironija par ekonomiskās viesnīcas pieticīgo servisa līmeni. Kur lētums ir nevis mazvērtības komplekss, bet lepna poza!

Viesnīcas arhitektūra drīzāk atgādina uzvedumu, butaforiskas teātra dekorācijas. Bet sajātā Tabakas fabrika? Kāpēc tādiem pat scenogrāfiskiem paņēmieniem nevarēja uzburt teātra arhitektūru fabrikā? Kāpēc hotelis var tēlot traku teātri, bet teātrim jātēlo lēts ceļmalas hotelis?" – vaicā Ķibilds.