Uzņēmējs, AS "UPB" akcionārs (kopā ar Uldi Pīlēnu un Oskaru Moru) Māris Mors, kurš 2017. gadā iegādājās kādreizējo viesnīcu "Fontaine Royal" Stūrmaņu ielā 1 un uzsāka tās pārbūvi un modernizāciju, portālam irliepaja.lv atzina: lai arī darbi aptuveni par 50% pabeigti un pagaidām vēl turpinās, viņš pieņēmis lēmumu 2019. gada sākumā uzsākto rekonstrukciju apturēt uz nenoteiktu laiku.


Māris Mors: "Viss pamats jau ir izstrādāts, tagad varētu sākties, kā būvniecībā mēdz teikt, "skrienamie gabali" – iekšdarbi, iekšējās sienas, detalizēti tīkli, jo ārējie tīkli ir sagatavoti, karkass ir gatavs, jumts būs gatavs, fasāde būs gatava daļēji – čaula, ko papildina skaistā, rūsinātā metāla akcenti un terakotas flīzes šobrīd vēl nebūs, bet sakārtosim, lai būtu gana labi."


Arī sastatnes tiks noņemtas, lai nebojā skatu.


"Vizualizācija ir tieši tāda, kāda ēka izskatīsies," apliecina Māris Mors.


Un, protams, uz nākotni paliks apjomīgā interjera iekārtošana, ko izstrādājusi māksliniece un interjera arhitekte Evija Ķirsone, ar kuras stilu var iepazīties, turpat pretī, Juliannas pagalmā nesen atvērtajā veikaliņā "a.more".


Topošās viesnīcas interjera vizualizācija. Publicitātes foto.

Nekustamā īpašuma pirkuma summa pēc portāla rīcībā esošās informācijas pārsniedza divus miljonus eiro, tagad uzņēmējs paguvis jau ļoti lielas summas ieguldīt milzīgās ēkas rekonstrukcijā (cik tieši, Mors neatklāja), tomēr uzsver: "Šis ir pragmatisks lēmums, ņemot vērā situāciju pasaulē".


Uzņēmējs lēš, ka gaidāms tūristu skaita kritums – gan no austrumiem, gan vietējo, kuri "nocietušies aizceļot kaut kur tālāk". Jau pagājušajā gadā saskārušies gan ar saraustītām piegāžu ķēdēm, gan būvmateriālu cenu kāpumu, gan darbaspēka trūkumu.


"Tā bija fantastika ekonomika, visas piegādās bija laikā, tu atnāc no rīta uz darbu un dari, kas darāms," par laiku pirms pandēmijas saka Mors.


"Līdz 24. februārim loģistikas ķēdes, kas kovidlaikā radīja dīkstāves un no tā izrietošās papildu izmaksas, jau sāka "piekārtoties", tagad atgriežamies pie – "nu, kad būs, tad būs.""


Runājot par pašu ēku un plānoto viesnīcu, kura medijos jau bija iemantojusi nosaukumu "Royal House", bet pēc īpašnieka sacītā – "nosaukums vēl ir atklāts jautājums", tad rekonstrukcijas projekta autori – arhitektu birojs "Sarma& Norde arhitekti" – 5000 m2 lielo ēku padarījuši vēl ievērojamāku ar ceturto stāvu jeb jumta terasi, kura jau gandrīz pabeigta. Taču pirms kļuva redzamas jumta stāva metāla konstrukcijas pusotru gadu nācies kārtīgi pastrādāt pagrabstāvā – lai nostiprinātu ēkas konstrukciju.


"Ja nebūtu 4.stāva, mēs noteikti māju būtu jau pabeiguši, un nedomātu par to, kāda ir situācija tagad," saka Mors.


Taču nav tā, ka uzņēmējs šo soli nožēlotu – tieši 4. stāvs un par "Saulrieti terasi" dēvētā izbūve padara nākamo viesnīcu īpašu.


Uzņēmējs Māris Mors pieņēmis pragmatisku lēmumu pārtraukt uz laiku viesnīcas būvi. Elīnas Zvaigznes foto.


Jaunajā projektā arī numuriņu skaits ievērojami pieaudzis – ja iepriekš bija 52, tad tagad paredzēti 85, viesnīcai atvēlēts viss otrais un trešais stāvs. Pirmajā stāvā – restorāns un visai plaša SPA zona, arī neliels "Sporta bārs" rietumu spārnā. 4.stāvā – konferenču un banketa zāle un "ļoti daudz vietas improvizācijām", piemēram, tur varētu būt kopstrādes telpa un jau pieminētā "Saulrieta terase".


Sarunas nobeigumā Māris Mors labprāt izvadā portāla irliepaja.lv žurnālistus pa visiem ēkas stāviem, iepazīstinot ar iecerēm katrā no tiem.


Portāls irliepaja.lv pirms gada jau vēstīja, ka akciju sabiedrības UPB grupas būvuzņēmums "Grotta" sācis rekonstrukciju viesnīcai, kas pirms tam saucās "Fontaine Royal".


Jaunā viesnīca būtu gan vēl viens pievilkšanas magnēts Liepājai, gan sezonas laikā varētu nodrošināt simts jaunas darba vietas, teic īpašnieks. Projekta vizualizācija.


"Tā pārtaps mūsdienīgā četrstāvu ēkā ar balkoniem un publisku jumta terasi, savās telpās rodot vietu ne tikai viesnīcai, bet arī plašai restorānu zonai, kopstrādes telpai, SPA, konferenču zālei un citām funkcijām. Paredzēta arī apkārtējās teritorijas labiekārtošana, veidojot kvalitatīvu publisko telpu kā liepājniekiem, tā pilsētas viesiem," savā Facebook lapā informēja "UPB".