Uzņēmums SIA "Fixman" pēc pašvaldības pasūtījuma Jūrmalas parkā ir pabeidzis uzstādīt jaunus rotaļu laukuma elementus un ieklāt īpašu segumu. Pagājušajā nedēļā iekārtas ir nodotas ekspluatācijā un kopš aizvadītajām brīvdienām tās pieejamas apmeklētājiem, informē sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.

Tagad šeit ir paplašinātas mazo apmeklētāju rotaļāšanās, sportošanas un izklaides iespējas. Jaunie elementi uzstādīti vietā, kur agrāk pletās zāliens.
 
Daudzfunkcionālās iekārtas ir piemērotas bērniem vecumā no viena gada, tās palīdz attīstīt mazo cilvēku rāpšanās un balansēšanas prasmes, ķermeņa veiklību, stiprina roku un kāju izturību un spēku.


Jaunais komplekss ir veidots atbilstoši tēmai – "Jūra". Tajā ietilpst dažādi kāpelēšanas elementi, līdzsvara tiltiņi, virves un platformas.

Zem iekārtām, uz triecienabsorbējoša seguma iestrādāti jūras iemītnieku zīmējumi, raisot bērnos fantāziju.

Galvenais rotaļu elements ir "Zivju tīkli jūrā". Tam blakus slejas kāpelēšanai paredzēta "Bāka" – tā domāta apmeklētājiem no 5 līdz 12 gadu vecumam. Šeit uzstādītas arī citas līdzsvara, rāpšanās un slidināšanās iekārtas, jaunas šūpoles, informācijas stends par iekārtu lietošanas noteikumiem un laukuma labiekārtojuma elementi: atkritumu urnas, soliņi, velonovietnes.

Rotaļu elementu risinājumi, segumi, materiāli, stiprinājumi un pārklājumi izvēlēti ar tādu aprēķinu, lai tie būtu droši lietotājiem, izturīgi pret bojāšanu, lai tos būtu viegli uzturēt un remontēt.

Visi elementi atbilst drošības sertifikātu prasībām.

Šis ir otrs bērnu rotaļu laukumu papildinājums, kas šogad izveidots pilsētā.


Oktobra beigās ekspluatācijā tika nodotas jaunas rotaļu iekārtas pilsētas otrajā galā – Lāčplēša dārzā. Tāpat kā Jūrmalas parkā arī šeit ir uzstādīti dažādi kāpelēšanas elementi, līdzsvara tiltiņi, virves, platformas, slidkalniņi. Šeit iekārtas savukārt ir veidotas atbilstoši citai ar mūsu pilsētu saistītajai tematikai – "Vējš".

Liepājā šobrīd ir kopskaitā 16 pašvaldības izveidoti, attīstīti un uzturēti rotaļu laukumi.

Nākamajā gadā jaunu laukumu pašvaldība plānojusi izveidot Aisteres ielā 1 un 2022. gadā ar jaunām iekārtām papildināt rotaļu laukumu Vērgales ielā 3.
Pie bildēm:
Jūrmalas parkā kopš aizvadītās nedēļas nogales apmeklētājiem ir pieejams jauns bērnu rotaļu aprīkojums.
Aigara Štāla foto

UZZIŅAI
Jaunu rotaļu iekārtu uzstādīšanas izmaksas
Bērnu rotaļu laukumu paplašināšanu finansē Liepājas pilsētas pašvaldība:
– Lāčplēša dārzā – 43 386,54, bez PVN
– Jūrmalas parkā – 82 618,38, bez PVN.