Jūrmalas parka bērnu rotaļlaukuma laukuma apmeklētāji ievērojuši, kā pamazām aizvien krāšņāka kļūst kafejnīcas jaunbūve kalniņā pirms stadiona "Daugava". Koka karkasa celtnes dizains līdzinās apkaimes vēsturiskajām vasarnīcu ēkām un labi iederas Jūrmalas parkā. Projekta autori ir Santa Reinharde un Renāts Gabaliņš (SIA "ArhiJazz"), būvnieks – SIA "Reyvar".


Foto no kafejnīcas "Papus" Facebook lapas.


Kafejnīca, kurai tās īpašnieks un arī nākamais virtuves šefs Juris Rudzītis devis nosaukumu "Papus", darbosies visu gadu, gan ziemā, gan vasarā, portālam irliepaja.lv pastāstīja Rudzītis. To, kad tieši kafejnīca varētu vērt durvis, tās īpašnieks gan neņēmās prognozēt, jo līdzšinējās prognozes izrādījušās pārlieku optimistiskas. Taču "Papus" noteikti tikšot atvērts vēl šajā gadā.


"Nekādu speciālu atklāšanu nerīkosim, vienkārši vienu dienu durvis būs vaļā," saka Rudzītis.


Foto no kafejnīcas "Papus" Facebook lapas.


Šobrīd tiek izbūvēts arī gājēju ceļš uz kafejnīcu, kurš vedīs no esošā gājēju ceļa starp "Daugavas" stadionu un palīgstadionu uz kafejnīcu Jūrmalas parkā 7. Līgums ar būvnieku – SIA "A-Land" – noslēgts 30. augustā. Kopējā līgumcena – 39 590,96 eiro.


Portāls irliepaja.lv jau rakstīja, ka pērn 27. maijā pašvaldība atjaunoja 2018. gada augustā ar SIA "Čau Tēti" noslēgto līgumu par apbūves tiesības piešķiršanu 722 m2 lielajā zemesgabalā Jūrmalas parkā 7.


Vēlāk Pilsētas attīstības komitejas deputāti izskatīja un atbalstīja SIA "Čau, tēti" lūgumu pārcelt topošās kafejnīcas ekspluatācijā nodošanas datumu vispirms uz 30. jūliju, pēc tam – uz 30. septembri.


Būvdarbu izpildi noteiktajos termiņos kavēja "Covid- 19" izplatības dēļ valstī noteiktā ārkārtas situācija.


Foto: irliepaja.lv.


SIA "Čau, tēti!" saņēmusi finansiālu atbalstu Mazo un vidējo komercsabiedrību konkursā, kā arī finanšu institūcijas "Altum" aizdevumu.