Pilsētas attīstības komitejas sēdē aizvadītajā nedēļā deputāti uzklausīja un akceptēja Attīstības pārvaldes Ekonomikas nodaļas vadītāja Arņa Vītola ziņojumu par Mazo un vidējo komersantu(MVK) projektu 2021. gada konkursa rezultātiem. Konkursam pieteikumus iesniegt varēja no 15. oktobra, bet pieteikumu pieņemšana noslēdzās 16. novembrī.


No divdesmit iesniegtajiem pieteikumiem vērtēšanas komisija iesaka atbalstīt 15 (šogad atbalstu saņēma deviņi no 20 iesniegtajiem projektiem par kopējo summu 80 714 eiro – irliepaja.lv). Kā skaidroja Vītols, šo projektu vidū ir gan piedāvājumi attīstīt infrastruktūru, piemēram, jaunu kafejnīcu izveide pie Jūrmalas parka bērnu laukuma, Karostā, Zirgu salā (jau vēstīts par SIA "Windrose", kas uzvarēja zemes nomas tiesību izsolē Zirgu salā, lai ierīkotu tur kafejnīcu). Ir projekti, kuros piedāvāta atraktīva izklaide, piemēram, dažādi pastaigu maršruti, izbraucieni ar jahtām un zvejas laivā, pat iespēja ar jahtu aizceļot līdz Zviedrijai. Tāpat ir vairāki "garšas piedzīvojumu" piedāvājumi gardēžiem ar Latvijā zināmu šefpavāru iesaisti.


Jau vēstīts, ka pašvaldība piešķir līdzfinansējumu līdz 75% no projekta kopējās summas. Minimālais līdzfinansējums ir 2 500 eiro. Maksimālais – 15 000 eiro.


Piešķirtais līdzfinansējums tiek izmaksāts 50% apjomā pēc līguma slēgšanas un 50% apjomā pēc pilnīgas projekta īstenošanas.

Atbalsts izvēlētājiem MVK projektiem vēl jāapstiprina domes sēdē 17. decembrī.