Svētdien Jaunajā ostmalā pie Tramvaja tilta tika atklāts vides objekts jaunlaulātajiem "Mīlestības koks". Viena no tā izgatavošanas iniciatorēm bija Dzimtsarakstu nodaļa.

Svinīgajā vides objekta atklāšanas pasākumā piedalījās divi precētie pāri – Egita un Modris Gunārs Kalnīši, kuri tikko nosvinējuši 50 gadus laulībā un jaunlaulātie – Antons un Iveta Kotrovski, kuru laulība noslēgta 13. februārī. Kalnīšu pāris dalījās ar savu dzīves pieredzi un laimīgas laulības noslēpumiem, kā arī bija pirmie, kas pieslēdza savas mīlestības slēdzenes jaunā vides objekta "zaros", informē Liepājas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļas vadītāja Zita Lazdāne.

Tāpat klātesošos uzrunāja Liepājas pilsētas mērs Uldis Sesks un vietnieks Jurijs Hadarovičs, objekta autors Kristaps Štobis un Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Indra Štāle.

Viena no vides objekta izgatavošanas iniciatorēm bija Liepājas Dzimtsarakstu nodaļa, lai radītu vienotu vietu, kur jaunlaulātie varētu pieslēgt slēdzenes kā apliecinājumu mūžīgai mīlestībai. Tā rezultātā jaunajiem pāriemm nevajadzēs slēdzenes atstāt uz Tramvaja tilta margām, kas drīzumā tiks rekonstruēts.

Liepājas pašvaldība un vides objekta mākslinieks Kristaps Štobis aicināja iedzīvotājus ieteikt savus priekšlikumus objekta nosaukumam un kopumā tika saņemti vairāk nekā 40 dažādi varianti. Par piemērotāko un labskanīgāko nosaukumu tika atzīts arī visbiežāk iedzīvotāju ieteiktais – "Mīlestības koks".

Vides objektu  izgatavoja un uzstādīja iepirkuma konkursa rezultātā uzvarējušais uzņēmums SIA "Red Concept" par kopējo summu 24 990 eiro.

"Mīlestības koks" ir veidots no nerūsējoša tērauda, tas ir četrus metrus augsts un 2,4 metrus plats.