Liepājas pilsētas Dzimtsarakstu nodaļas ēkā Lielā ielā 1A kopš pērnā oktobra notiek būvdarbi – fasādes atjaunošana ēkas pagalma pusē, kā arī jumta seguma atjaunošana. Lai gan būvdarbu pabeigšanas termiņš bija 31. decembris, darbi turpinās.

Kā portālam irliepaja.lv skaidroja Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Indra Štāle, būvdarbu nobeigums iekavēšoties "par pāris nedēļām", jo iekļauties termiņā kavējuši laikapstākļi.


Būvdarbi arī mazliet traucē nodaļas darbu, taču

ar celtniekiem esot panākta vienošanās, ka laulību reģistrācijas svinīgo ceremoniju laikā vismaz urbis netiek darbināts.

Pēdējā gada laikā laulību reģistrācijas arī esot vienīgie svinīgie notikumi, jo pandēmijas dēļ cilvēki atturas no pasākumiem, kas saistās ar lielāku pulcēšanos, skaidroja Štāle. Pērn nav notikuši nevieni vārda došanas svētki, bijusi viena Zelta un viena Sudraba kāzu ceremonija.

Iepirkumā par tiesībām veikt būvdarbus Dzimtsarakstu nodaļas ēkā savus piedāvājumus bija iesniegušas četras kompānijas, no kurām par uzvarēju tika atzīta SIA "Būvkompānija MBR", ar kuru slēgts līgums par kopējo līgumcenu 99 002,29 eiro.


Iepirkums "Būvdarbi Liepājas pilsētas Dzimtsarakstu nodaļā Lielā ielā 1a" sadalīts divās daļās – "Fasādes atjaunošana Liepājas pilsētas Dzimtsarakstu nodaļas ēkas pagalma pusē Lielā ielā 1a" un "Jumta seguma atjaunošana Liepājas pilsētas Dzimtsarakstu nodaļas ēkai Lielā ielā 1a", attiecīgi slēdzot līgumus par 39 944,83 eiro un 59 057,46 eiro.


Foto: irliepaja.lv.


Vēl – februārī, kas iestādei ir klusāks laiks, tiks veikta sanitāro mezglu izbūve, atbilstoši vides pieejamības prasībām, arī šajā iepirkumā uzvarētāja bijusi SIA "Būvkompānija MBR", portālam irliepaja.lv pastāstīja nodaļas vadītāja Indra Štāle.


Šīs ieceres īstenošanai Dzimtsarakstu nodaļa no pašvaldības 2022. gada attīstības budžeta pieprasījusi 30 446 eiro.