Šonedēļ pilsēta sākusi rotāties Ziemassvētkiem. Par to, ko jaunu un arī ne tik jaunu redzēs liepājnieki, portāls irliepaja.lv iztaujāja dizaineri Kristapu Štobi, kura dibinātais uzņēmums "December Design" arī šogad ieguva tiesības kļūt par pilsētas galveno rotātāju.


"Jaunās lietas liepājnieki šogad varēs redzēt divās vietās – Kārļa Zāles laukumā un skvērā pie tirdzniecības nama "Kurzeme", kur simboliskā stikla sniega bumbā būs redzams "Betlēmes stāsts". Sākotnēji bija paredzēts, ka izvietosim to skvērā starp Graudu ielu un Kūrmājas prospektu, bet tur vēl notiek ielu remonts."


Kā pastāstīja Štobis, "Betlēmes stāsts" atklāsies pamazām, šonedēļ tiks uzstādīta tikai platforma un ietvars, kurā, pēc pilsētas dažādu konfesiju garīdznieku ieteikuma, lai dekorācija saskanētu ar Bībeles vēstījumu un Ziemassvētku brīnuma gaidīšanu, pirms Ziemassvētkiem vietu ieņems "Betlēmes stāsta" tēli – simboliskajā stikla sniega bumbā atradīsies silīte, Jāzeps un Marija, bet ārpusē ap to Gudrie, kuri nes dāvanas silītē guļošajam Kristus bērniņam.


Arkas Kārļa Zāles laukumā. Vizualizācija.


Ja "Kurzemes" skvērā liepājniekus un pilsētas viesus Ziemassvētkos sagaidīs šī kristīgā svētku dekorācija, tad Zāles laukumā – laicīgā.


"Zāles laukumā jau esam sākuši izvietot lielizmēra arkas, simboliskus tradicionālās stikla sniega bumbas ietvarus, kas ieturēti vienotā stilā ar "Betlēmes stāsta" dekorāciju un ir laicīgs stāsts par laika ritumu un svētku atnākšanu."