Pirmdien jaunā Liepājas cietuma teritorijā tiek uzsākti atmežošanas darbi, lai to sagatavotu jaunā Liepājas cietuma būvniecībai, aģentūru LETA informēja Tieslietu ministrijā.

Atmežošanas darbus bez atlīdzības veic Ogres tehnikuma audzēkņi, kuri mācās mežsaimniecības jomas profesionālās izglītības programmās.

Ogres tehnikums bez papildu ieguldījumiem no valsts puses piekrita veikt minētos darbus.

Šī gada 2.decembrī tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP) un Ogres tehnikuma direktore Ilze Brante apmeklēs jaunā Liepājas cietuma teritoriju, lai apsekotu atmežošanas darbu izpildi.

Ogres tehnikums veic jaunā Liepājas cietuma būvniecības teritorijas atmežošanas darbus mežaudzei, kuru atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem "Kārtība, kādā atsavināma publiskas personas manta".

Jaunais Liepājas cietums ir kopējai sabiedrības drošībai nozīmīgs infrastruktūras objekts, kas ļaus uzsākt jaunas sodu izpildes sistēmas ieviešanu, pilnveidojot ieslodzīto resocializācijas procesu, tādējādi radot ietekmi arī uz atkārtotu noziegumu izdarīšanas jeb recidīva rādītāju samazināšanu.

Jaunā Liepājas cietuma būvniecību plānots pabeigt līdz 2025.gada 31.decembrim.

Līdz šim Liepājas cietuma būvniecības uzsākšanai ir izdarīti priekšdarbi - izraudzīts saimnieciski visizdevīgākais piedāvājums Liepājas cietuma būvuzraudzības nodrošināšanai, kā arī izvēlēts jaunā cietuma būvniecības iepirkuma procedūra, kas nodrošinās pēc iespējas konkurētspējīgāko piedāvājumu. Tāpat arī papildus veikta cietuma teritorijas ģeotehniskā izpēte un notiek darbs pie cietuma teritorijas sagatavošanas būvdarbu uzsākšanai.

Jaunais Liepājas cietums ļaus uzsākt jaunas sodu izpildes sistēmas ieviešanu, pilnveidojot ieslodzīto resocializācijas procesu. TM norāda, ka kopējās projekta izmaksas, ieskaitot projektēšanu, būvniecību, būvuzraudzību, nepieciešamo aprīkojumu, nodokļus, nepārsniegs Ministru kabineta lēmumā par Liepājas cietuma būvniecību iepriekš noteiktos 146 898 298 eiro.

Iepriekš TNA parakstīja līgumu ar uzņēmumu SIA "Firma L4" par jaunā Liepājas cietuma būvuzraudzības nodrošināšanu.

Tiesu namu aģentūras iepirkuma komisija Liepājas cietuma būvniecības iepirkumā konkursa procedūru ar sarunām turpina ar SIA "Citrus Solutions" un AS "UPB".

Kā liecina informācija portālā "Firmas.lv", uzņēmums "Citrus Solutions" dibināts 2005.gadā, un tā pamatkapitāls ir 5 070 999 eiro. Uzņēmums 2020.gadā apgrozīja 23 684 475 miljonus eiro, savukārt gadu noslēdza ar peļņu 1 030 885 miljonu eiro apmērā. "Citrus Solutions" ir tehnoloģiju kompānija SIA "Tet" grupas uzņēmums. "Tet" pieder valstij SIA "Publisko aktīvu pārvaldītājs "Possessor"" personā (51%) un telekomunikāciju kompānijas "Telia Company" meitasuzņēmumam "Tilts Communications" (49%).

Uzņēmumu "UPB" dibināts 1991.gadā, un tā pamatkapitāls ir 15 720 304 eiro. Latvijas būvniecības un industriālais koncern "UPB" patiesie labuma guvēji ir Uldis Pīlēns, Māris Mors un Madara More. "UPB" koncerna apgrozījums 2020.gadā bija 237 miljoni eiro, kas ir par 11,3% vairāk nekā 2019.gadā. Koncerna peļņa saglabājās iepriekšējā gada līmenī un bija 13,3 miljoni eiro.