Lai gan liepājnieki līdz šim nebija lielā sajūsmā par šās vasaras laikapstākļiem, jahtu ostas dzīvi tie nav ietekmējuši, laivu ir tikpat daudz kā pērn.

Otrdienas, 4.augustā, pēcpusdienā portāls piestātnē pamanīja piecas jahtas, neskaitot vietējās, Liepājas laivas. Viena, kas atpeldējusi no Francijas, pēc jahtu centra vadītāja Kārļa Kinta sacītā, te "dzīvo" jau trešo nedēļu. Taču tas esot izņēmums, visbiežāk jahtas vakarā ienāk, un nākamajā dienā līdz pulksten 12 jau pošas ceļā. Vidēji vienas jahtas uzturēšanās laiks Liepājas ostā ir 1,5 dienas, tātad no vienas līdz divām dienām. Francūzis Liepājā dakterējot zobus, tāpēc te ir tik ilgi, zina teikt Kārlis.

Divas no piecām jahtām – "Aura" un "Feeling" – tieši šobrīd gatavojas ostu atstāt. Uz abām kuplas braucēju saimes. Izrādās, latvieši – Zane un Jānis Sauka ar bērnu pulciņu, bet uz otras – Līga Eglīte un Pauls Cālītis, arī ar bērniem. Rīdzinieki vasaru pavada starp Pāvilostu un Liepāju, arī tagad, pēc Liepājas apmeklējuma, dodoties Pāvilostas virzienā. Zane smejas, ka Liepājas jahtu centrs ir ļoti viesmīlīgs un tā vadītājs – gādīgs, uzreiz atvainojies, ka centrā nav zīdaiņu pārtīšanas galdiņa.

Kārlis Kints, pie datora savā kabinetā sēžot, var pārredzēt visu Baltijas jūras baseinu ar tajā kuģojošajām laivām, un ir gatavs kārtējās jahtas ienākšanai ostā.

Šovasar Liepājā iepeldējušas jau 273 jahtas. Pērn kopumā bijis mazliet vairāk par 340. Šovasar dinamika esot līdzīga, tāpēc Kārlis lēš, ka diez vai vairāk par kādām 80 jahtām vēl šajā sezonā redzēsim.

Pirmdienas vakarā ostā ienākušas četras jahtas, tikpat otrdienas rītā to arī atstājušas – poļu jahta ar 12 cilvēkiem uz klāja, kas devusies uz Zviedriju, un trīs vācu jahtas, katra ar vienu braucēju. Vācieši Liepājā iegriezušies, kuģojot no Ventspils un Pāvilostas uz Poliju un Lietuvu.

Iepriekšējā nedēļā aukstā laika un lielā vēja dēļ satiksme bijusi mazāk intensīva – dienā ienākušas viena, divas jahtas. Kuģotāju pārstāvniecība, tāpat kā jahtu skaits, apmēram tāda pati kā pērn – visvairāk no Vācijas, Somijas un Zviedrijas. Šogad vāciešu pat vairāk, nekā pērn, toties somu un zviedru – mazliet mazāk. Iepeldējis arī viens tālāks ciemiņš – amerikānis, kas atkuģojis no Ņujorkas.

Pēc jahtu centra pāriešanas Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas paspārnē nekādu lielu izmaiņu neesot, saka Kārlis. Patlaban tādā kā priekšprojekta stadijā esot Kurzemes plānošanas reģionā dzimusī ideja par Eiropas naudas piesaisti visu Latvijas jahtu ostu servisa standartizēšanai. Liepājas SEZ interesi par projektu esot izrādījis, un, ja viss notiks kā iecerēts, iespējams, Liepājas jahtu osta nākotnē jahtsmeņiem varēs piedāvāt augstāka līmeņa servisu.