Deputāti Finanšu komitejā 10. februārī apstiprināja īpašus izsoles noteikumus diviem pašvaldības nekustamajiem īpašumiem – bijušajai Muitas mājai Vecajā ostmalā 4 un zemesgabalam Vētru ielā 6, kas atrodas līdzās tā arī "nenotikušajam" Liepājas kempingam.


Kā deputātiem skaidroja domes Nekustamā īpašuma pārvaldes vadītājs Māris Egmanis, izsolei ir sagatavots pašvaldībai piederošais nekustamais īpašums Vētru ielā 6, kas paredzēts daudzdzīvokļu apbūvei. Atļautais ēku augstums šajā zemesgabalā ir līdz deviņiem stāviem. Zemesgabala sākumcena, kas noteikta, balstoties uz diviem vērtējumiem – SIA "Vindeks" un sertificētas nekustamā īpašuma vērtētājas Anitas Vēdiķes –, ir 123 100 eiro. Taču ir īpaši nosacījumi izsoles uzvarētājam –


ir jāiemaksā pašvaldības kasē 100 000 eiro drošības depozīts, kuru varēs atgūt tad, kad darbi būs padarīti.

Arī Muitas mājas izsole ir ar īpašiem nosacījumiem. Izsoles sākumcena ir 415 300 eiro, ko noteikuši sertificēti vērtētāji SIA "Vindeks" un SIA "Eiroeksperts".


Pašvaldības "sāpju bērns" Vecā ostmala 54. Foto: Roberts Streičs.


Izsoles uzvarētājam būs jāiemaksā 200 000 eiro drošības nauda, kuru varēs atgūt brīdī, kad būs sakārtota ēkas fasāde un jumts,

atbilstoši Komunālās pārvaldes dotajiem norādījumiem. Tas jāizdara pēc iespējas īsākā laikā, bet ne ilgā kā divos gados.


Tā kā ēka atrodas muitas zonā, dzīvojamā apbūve tur nav atļauta. Taču tajā varētu atrasties, piemēram, viesnīca vai izīrējami apartamenti (atļautā izmantošana – jaukta darījumu un sabiedrisko objektu teritorija).


Ēka Vecajā ostmalā 54 gadiem stāvējusi tukša. Pāris gadus Muitas mājā darbojās biedrība "Radi vidi pats", 2015.gadā namu varēja arī izstaigāt laikmetīgās mākslas pasākuma "Akti naktī" laikā. Tāpat 2015.gadā Muitas mājā uz brīdi iedzīvojās mākslas centrs "Totaldobže" un vasarā pat izveidoja kafejnīcu ar āra galdiņiem. Tā kalpojusi kā vides objekts akciju "Izgaismotā Liepāja" laikā, taču īstu pielietojumu ēkai līdz šim pašvaldība nav atradusi.


Izsolēs iegūtos līdzekļus paredzēts novirzīt citu nekustamo īpašumu sakārtošanai.


Komitejas lēmumi vēl jāapstiprina domes sēdē, kas paredzēta nākamnedēļ.