Kopš pirmdienas, 27.marta, viesnīcā "Promenāde" apskatāma izstāde "Radošā inženierija", bet 6.vidusskolā skolēni tikās ar būvnieku Sandi Kirhneru.

Izstāde "Radošā inženierija" ir fotostāsts par pēdējos gados uzbūvētajiem interesantākajiem industriālajiem objektiem Latvijā, tostarp arī Liepājas staciju.

Vienā no lielizmēra planšetēm ar fotoattēliem, kā arī informāciju latviešu un angļu valodā, skatāma projekta "Liepājas stacijas signalizācijas sistēmas modernizācija ar sliežu ceļu rekonstrukciju" realizācija. Šī 2015.gadā ekspluatācijā nodotā objekta pasūtītājs ir "Latvija dzelzceļš", projekta autors – "Fima", bet būvnieks – pilnsabiedrība "Thales-Fima-Transceltnieks".

Kā lasāms izstādes anotācijā, rekonstrukcijas projekta realizācijā piedalījušies vairāk nekā 400 dažāda līmeņa speciālistu no vairākām valstīm. Projekta realizācijas laikā izveidota mikroprocesoru vadības signalizācija ar attālinātu monitoringu, tika rekonstruēti un pagarināti sliežu ceļi, kā arī paveikts daudzkas cits.

Stacijas rekonstrukcija gan ir tikai viens no izstādē apskatāmajiem objektiem, kas saistīts ar Liepāju, ja neskaita tiltu pār Lielupi. Pavisam izstādes rīkotāji izraudzījušies 16 dažādus objektus, kas pēdējos gados realizēti Latvijā, atlasot tos no vairāk nekā 30.

Vienlaikus ar izstādes atklāšanu karjeras izvēles atbalsta kampaņas "Mācies būvniecību" ietvaros pirmdien 6.vidusskolā notika skolēnu tikšanās ar būvnieku pārstāvi – Liepājas firmas "UPTK" projektu vadītāju Sandi Kirhneru. Kā pastāstīja viena no izstādes un akcijas rīkotājām Agrita Lūse, kampaņas mērķis ir ieinteresēt skolēnus par būvniecību un vairot būvniecības prestižu.

Agrita Lūse: "Sandis ļoti atraktīvi stāstīja, ko nozīmē "projektu vadītājs" būvniecībā, ar ko tas atšķiras no būvdarbu vadītāja. Bija daudz jautājumu, un es domāju, ka kāds no sešdesmit skolēniem, kas piedalījās sarunā, arī aizdomājās, ka baigi forši būtu būt par būvnieku. Es vienmēr saku: ja mīli naudu un mīli darbu – ej uz būvniecību! Jo būvniecībā vienmēr būs darbs un labi speciālisti patiešām pelna pietiekami."

Savukārt izstāde "Radošā inženierija" veidota ar mērķi parādīt Latvijas tautsaimniecības spēku, saka Lūse.

Izstādes organizētāja ir biedrība "Building design and construction Council", sadarbībā ar VAS "Latvijas Valsts ceļi".

Izstāde, kas uz Liepāju atceļojusi no Rīgas, "Promenade Hotel" Hika zāles galerijā būs apskatāma vienu mēnesi, un pēc tam ceļos uz Daugavpili.