Komunālās saimniecības Ziemas dienests un ceļu uzturētāji ceturtdien izrādīja savu saimniecību, lai pārliecinātu, ka ziemai gatavi.
 

Ziemas sezonai Liepājas ielu tīrīšanā un pretslīdes materiālu kaisīšanā būs iespējams vienlaikus iesaistīt 25 tehnikas vienības, tostarp pavisam jaunu, ar pilnībā kompjuterizētu ielu kaisīšanas agregātu aprīkotu "Volvo”.

Tehniku nodrošinās valsts akciju sabiedrības "Latvijas autoceļu uzturētājs” Liepājas ceļu rajons, kas jau sagatavojis tehniku darbam. Nepieciešamības gadījumā būs iespējams piesaistīta arī papildu tehniku, ceturtdien žurnālistus informēja Komunālās pārvaldes valdes priekšsēdētājs Jānis Neimanis.

Tāpat Komunālās saimniecības noliktavā jau glabājas daļa ziemā nepieciešamā kaisāmā materiāla.

Līdz ar to visi nepieciešamie priekšdarbi ielu uzturēšanai ziemā pabeigti.

Komunālās pārvaldes Ziemas dienests kopš 1. novembra uzsācis diennakts dežūras. Sastādīts arī maiņu grafiks Ziemas dienesta dežurantiem.

Ielu uzturēšanas darbi sāksies, vadoties pēc laika apstākļiem. Pērn, piemēram, pirmo ielu kaisīšanu dienests uzsāka 27.novembrī, atcerējās "Latvijas autoceļu uzturētājs” darbu vadītājs Aldis Vītoliņš.

Šī ziema būs pēdējā no trim, kad Liepājas ielas uzkopj VAS "Latvijas autoceļu uzturētājs” Liepājas ceļu rajons, pēc tam būs jārīko konkurss, lai atkal varētu noslēgt līgumu ar kādu uzņēmumu, pastāstīja Jānis Neimanis.

Kā informēja domes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls, ielu uzturēšana notiek atbilstoši 2009. gada 3. decembrī apstiprinātajiem noteikumiem „Par ielu ikdienas uzturēšanas prasībām un to izpildes kontroli”.

Lai uzzinātu par konkrēto ielu tīrīšanu no sniega un ledus, liepājniekiem jāzvana uz Ziemas dienestu – 22011963.

Brauktuvju uzturēšanas darbu apmaksai līdz Jaunajam gadam rezervēti Ls 22 584 no Autoceļu fonda. Savukārt 2012. gadā Ziemas dienesta darbiem plānos tāds pat līdzekļu apjoms, kāds bija pērn – ap Ls 590 000.

Viens brauciens, kas ietver visu pilsētas ielu kaisīšanu ar pretslīdes materiālu, izmaksā 2,5 – 3 tūkstošus latu.

Pērn pilsētas ielu tīrīšanai sākotnēji bija plānoti Ls 507 837 (tai skaitā valsts finansējums Ls 43 080), taču izmaksas tika pārsniegtas par Ls 84 300, jo ziema bija ļoti auksta un bagāta ar sniegu.

Valsts 2011. gada augustā Ls 104 000 kompensēja, ko pašvaldība novirzīja ielu uzturēšanai vasarā un rudenī.

Liepājā prioritāte noteikta maģistrālajām ielām un ielām ar sabiedriskā transporta satiksmi, jo no šo ielu stāvokļa atkarīga satiksmes funkcionēšana visā pilsētā. Tāpēc vispirms tiks nodrošināta A, A1 un B klases ielu uzturēšana un tīrīšana.

Lai labāk varētu plānot ielu tīrīšanu, informāciju par laika apstākļiem Ziemas dienests apkopos četras reizes diennaktī.

Tāpat kā iepriekšējos gados atsevišķās ielās laikā no pulksten 22 līdz 7 būs uzstādītas zīmes "Apstāties aizliegts”.


UZZIŅA

Liepājas ielu uzturēšana 2011./2012. gada ziemas sezonā

Ziemas dienests izmantos:

10 pretslīdes materiāla kaisīšanas automašīnas    
5 frontālos iekrāvējus iekraušanai un sniega atstumšanai
3 greiderus
7 kravas pašizgāzējus sniega izvešanai

Platības:

ielu brauktuvju garums – 219,23 km;
ielu brauktuves ar kopējo abu joslu garumu – 407,86 km;
laukumi – 5750 kv.m;
trotuāri un veloceliņi – 58 462 kv.m (36 394 kv.m līdz 2011./2012. gada ziemas sezonai; 22 068 kv.m no 2011./2012. gada ziemas sezonas)

Kaisāmais materiāls (prognoze) – 8000 kubikmetri sāls un smilts maisījuma, 100 t  mitrās sāls

(Avots: Liepājas dome)