Liepājā idejas par Karostas infrastruktūras attīstību nākotnē starptautiska projekta dalībnieki vakar guvuši galvenokārt uzklausot 30 Karostas jauniešus, ziņo aģentūra LETA.

Par to "Rietumu Radio" informēja Liepājas Sporta pārvaldes priekšnieks Artis Lagzdiņš.

Projekta "URBACT VitalCities – makeyouactive" dalībnieki, trīs no Birmingemas Lielbritānijā, divi no Burgas Bulgārijā un viens no Nīderlandes, guvuši veicot monitoringu uz vietas Karostā un aptaujājot ap 30 Liepājas Karostā bāzētās organizācijas "Karosta Kids" jauniešus.

"Karosta Kids" ir brīvprātīga, privāta organizācija, kas Karostā nodarbojas ar bērnu un jauniešu sociālo adaptāciju un integrāciju. Lagzdiņš sacīja, ka pēc statistikas Karostā dzīvojot ap 1400 jauniešu vecumā no 13 līdz 25 gadiem.

Projekta dalībnieki deva savas rekomendācijas kā uzklausīt jauniešu vēlmes, tās apkopot un realizēt dzīvē. Projektā "URBACT VitalCities – makeyouactive" piedalās 10 valstis, tas sākts 2016.gadā un beigsies 2018.gada maijā.

Jau ziņots, ka Liepājā šonedēļ otro reizi tiek uzņemti starptautiskā līmeņa konferences dalībnieki no Eiropas projekta "URBACT VitalCities – makeyouactive", lai sniegtu savu redzējumu par Beberliņu un Karostas attīstības plānošanu.

Monitoringa rezultātu apspriešanā piedalījās arī Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Jurijs Hadarovičs (neatkarīgs deputāts).