3269 eiro (ar PVN)  par kvadrātmetru – tādas pēc domes Attīstības pārvaldes sniegtajiem datiem ir Hoijeres kundzes nama atjaunošanas izmaksas.

Turklāt tajās nav iekļauta ēkas pirkšanas cena (ap 90 tūkst.eiro), jo pašvaldība īpašumu Kungu ielā 24 iegādājās izsolē.

Uz šo brīdi ēkas un pagalma labiekārtošanas kopējās būvizmaksas jau sasniegušas 2,9 miljonus eiro (ar PVN), un nav zināms, vai nebūs vēl kāds celtniecības darbu sadārdzinājums (viens jau bija).

Pēc Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) direktores Māras Lāces portālam irliepaja.lv sacītā Nacionālā mākslas muzeja ēkas restaurācijas, atjaunošanas un pārbūves kopējās izmaksas uz vienu kvadrātmetru ir gandrīz tādas pašas kā Hoijeres viesnīcai – 3574 eiro (turklāt LNMM kubatūra, salīdzinot ar bijušo Pētera I namiņu, ir ievērojami lielāka)!

Hoijeres viesnīcas (nākamā Interjera muzeja) nams Kungu ielā 24 nebija satrunējis, tā jumts nekad nav tecējis, un kopumā ēka saglabājusies autentiska. Ņemot to vērā un salīdzinot arī ar LNMM, Hoijeres nama atjaunošanas izmaksas vērtējamas, kā ļoti augstas. Tāpēc ir ārkārtīgi svarīgi, lai nākamo saimnieku intelektuālais potenciāls būtu atbilstošs ēkas atjaunošanā ieguldītajiem līdzekļiem. Tāpat rūpīgi pārdomājams, ne tikai kā izmantot Kungu ielas namu, kurā plānots Interjera muzejs un "kulinārā mantojuma" bloks (kafejnīcu vai restorānu), bet arī pārējās pagalma ēkas, lai veidotos vienots komplekss. Skatoties no šāda viedokļa, saturam neatbilstoša šķiet Jauniešu māja, kas atrodas tieši blakus Hoijeres viesnīcas ēkai. Arī pārbūves un atjaunošanas projekta autore Liesma Markova irliepaja.lv atzina, ka vislabāk būtu, ja šo ēku pārņemtu muzejs, un pašvaldība atrastu citu vietu, kur izmitināt jauniešus.

Vicemērs Gunārs Ansiņš, vaicāts, kāds ir viņa viedoklis par Jauniešu mājas pārcelšanu, portālam irliepaja.lv sacīja: "Toreiz, kad ievietojām tur Jauniešu māju, mērķis bija padarīt pagalmu dzīvīgāku, un jaunieši arī aktīvi darbojas. Tagad visu laiku dzirdam, ka Jauniešu mājai telpas ir par šauru. Taču domāju, ka vispirms muzejam ir jāsper pirmais solis un jāizveido ekspozīcija Kungu ielā 24, un tad jāskatās, kāda ir attīstība. Neesmu kategoriski par to, ka Jauniešu mājai tur jāpaliek uz mūžu."

Uzziņa
Latvijas Nacionālā mākslas muzeja atjaunošana  un pārbūve
Būvniecības kopējās izmaksas – 29,8 miljoni eiro
Muzeja platība – 8396 m2, tajā skaitā jaunbūvētais apjoms 3545 m2
Būvizmaksas uz kvadrātmetru – 3574 eiro

(Avots: LNMM)

Hoijeres viesnīcas (Interjera muzejs) atjaunošana un pārbūve
Būvniecības 1. un 4.kārtas (ēka un pagalms) kopējās izmaksas – 2,9 miljoni eiro
Muzeja ēkas platība – 787 m2, pagalma platība – 1045,3 m2
Ēkas atjaunošanas būvizmksas uz kvadrātmetru – 3269 eiro

(Avots: Liepājas dome)