Manas publikācijas “Ar caurumu aizķellēšanu apmetumā vien Berči ēkai nebūs līdzēts” sakarā vakar man piezvanīja Liepājas Universitātes saimniecības daļas darbiniece Gunta.

Šī dāma veltīja man virkni aizvainojošu vārdu un  telefoniski uzstādija dažādas diagnozes, kā arī nosauca portālu irliepāja.lv par “netīru lapeli”. Iemesls - mans viedoklis par K. Valdemāra 4 fasādes nekvalitatīvo “remontu” neatbilstot patiesībai.

Nav slikti, ka cilvēki tik aizrautīgi pauž savu personīgo viedokli, bet šoreiz, kā saprotu, to darīja Liepājas Universitātes amatpersona. Manuprāt, tas nedara godu cienījamai mācību iestādei, kas sevi pozicionē kā Liepājas izglītības un kultūras flagmani.

Neskatoties uz man izteikto pārmetumu, savus iebildumus uzturu spēkā un vēlreiz gribētu vērst Liepājas Unversitātes atbildīgo amatpersonu uzmanību uz to, ka ēka Liepājā K. Valdemāra 4 ir visievērojamākā arhitekta P. Berči pērle Liepājā, turklāt Valsts nozīmes piemineklis, kas valsts iestādei būtu jārespektē. Tas, ka Liepājas dome universitātei šo ēku “uzdāvināja”, bet neviens dāvinātajam zirgam mutē neieskatījās, nav mana problēma.

Aizbildināties, ka nav naudas, ka RTU filiāles vadītājs Voldemārs Kārkliņš kā nomnieks ēku “piebeidzis” līdz galam un Liepājas dome universitātei pēc tam to “iesmērējusi” - tie nav nopietni argumenti!

Man kā liepajniekam un kā biedrības “Par Liepāju” biedram nav vienalga, kas notiek ar mūsu kultūras mantojumu, tāpēc portāls irliepaja.lv arī turpmāk rūpīgi sekos līdzi ēkas liktenim, lai tā nepārvērstos par tādu pašu nolaistu un slikti apsaimniekotu ēku kāda ir universitātei piederošā celtne Baseina ielā 9.

Labprāt sniegšu bezmaksas konsultācijas par ēkas atjaunošanu, ja augstskola izrādīsiet konstruktīvu interesi.

P. S.
Pievienoju daļu no manā rīcībā esošām fotofiksācijām, kas veiktas šā gada jūnijā.