Uzsākot īstenot Ganību ielas posma no E. Veidenbauma līdz Salmu ielai rekonstrukcijas projektu, no 4.marta stāsies spēkā vairāki satiksmes ierobežojumi. Autovadītāji aicināti būt uzmanīgi un ņemt vērā, ka Ganību ielas posma rekonstrukcijas laikā Zirņu ielas posmā no E. Veidenbauma līdz Salmu ielai būs divvirzienu satiksmes kustība!

Lai atslogotu Uliha ielu no kravas transporta, uzlabojot vispārējo satiksmes drošību pilsētā, kā arī pabeigtu Ganību ielas pilnīgu rekonstrukciju visā tās garumā, tiek uzsākta atlikušā ielas posma pirmā būvniecības fāze. Šajā fāzē uzsāks rekonstruēt Ganību ielu posmā no E. Veidenbauma līdz Salmu ielai, informē Liepājas domes sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Enģele.

Līdz ar rekonstrukcijas uzsākšanu no 4.marta gaidāmas satiksmes izmaiņas arī apkārtējās ielās. E. Veidenbauma ielā, posmā no Ganību ielas līdz Zirņu ielai, būs vienvirziena satiksmes kustība. Zirņu ielā, posmā no E. Veidenbauma ielas līdz Salmu ielai, būs divvirzienu satiksmes kustība. Savukārt sabiedriskajam transportam šobrīd kustības ierobežojumi nav paredzēti. Ganību ielā, posmā no E. Veidenbauma ielas  līdz Salmu ielai, piekļuve īpašumiem tiks nodrošināta.

Projekta ietvaros kopumā pārbūvējams nepilnu kilometru garš Ganību ielas posms no Kungu līdz Salmu ielai. Ganību iela ir pilsētas maģistrālā iela un valsts galvenā un TEN-T autoceļa tīkla A11 daļa.

Plānots, ka būvdarbi Ganību ielā, posmā no Kungu līdz Salmu ielai, jāpabeidz līdz šī gada beigām. Būvdarbus, pamatojoties uz veikto iepirkuma procedūru, no 6. marta uzsāks veikt SIA "A-Land".

Projekts "Ganību ielas pārbūve posmā no Kungu ielas līdz Salmu ielai, Liepājā" (Nr. 6.1.4.2/21/I/001) tiek realizēts ar Eiropas Savienības Kohēzijas fonda atbalstu. Projekta kopējās izmaksas ir 2 418 859,06 eiro, no kurām Kohēzijas fonda finansējums ir 2 040 000 eiro, valsts budžeta dotācija pašvaldībām 90 000 eiro un Liepājas valsts pilsētas pašvaldības finansējums 288 859,06 eiro.