Aizvadītajā nedēļā deputāti komiteju sēdēs lēma par aizņēmumu Valsts kasē, lai īstenotu ERAF projektu "Pamatinfrastruktūras nodrošināšana uzņēmējdarbības veicināšanai, revitalizējot degradēto teritoriju Liepājā, 3.kārta".

Projekta kopējās izmaksas iepirkumu rezultātā ir 2 654 022 eiro, avanss no Centrālās finanšu līgumu aģentūras (CFLA) – 1 224 000 eiro, nepieciešams aizņēmums līdz 1 430 022 eiro.

Aizņēmumu plānots ņemt uz 15 gadiem, bet atdot – sākot ar 2024. gadu.

Projekta ietvaros tiks sakārtota Ezermalas iela un veikta gājēju un velosipēdistu tilta pār tirdzniecības kanālu pārbūve.


Lēmums vēl jāapstiprina domes sēdē, kas notiks 18. februārī.


Jau vēstīts, ka galvenie darbi šajā projektā ir Ezermalas ielas un gājēju un velosipēdistu tilta pārbūve, kas ietver brauktuves, nobrauktuvju un pieslēgumu uz blakus esošajiem īpašumiem un ielas atzara uz Parka ielu pārbūvi, ietves pārbūvi un veloceļa izbūvi, arī stāvvietu un stāvlaukuma izbūvi (92 automobiļiem), labiekārtojumu un vide pieejamības risinājumus, tostarp 98 jaunu koku stādīšanu, lietus ūdens kanalizācijas izbūvi, ielas apgaismojuma pārbūvi un izbūvi, tāpat elektrības, sadzīves kanalizācijas un ūdens apgādes tīklu pārbūvi un izbūvi.

Savukārt gājēju un velosipēdistu tilta pārbūve ietver pretslīdes klāja izbūvi, tilta balstu remontu, tilta konstrukciju tīrīšanu un krāsošanu, margu izbūvi, ūdens atvades risinājumu un apgaismojuma izbūvi.


Darbu veicēja ir SIA "CTB".

Portāls irliepaja.lv jau rakstīja, ka plānots arī aizņemties vairāk nekā miljonu eiro, lai sakārtotu Roņu ielu un tās galā esošo izeju uz pludmali, kā arī centra pludmales izeju.