Ceturtdien, 27. augustā, žūrija klātienē sāks vērtēt konkursam "Energoefektīvākā ēka Latvijā 2020" pieteiktās ēkas, kopumā 21 ēku 13 Latvijas pilsētās, portālu irliepaja.lv informēja Ekonomikas ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļa.


Ceturtdien konkursa žūrija apmeklēs arī Liepāju, lai novērtētu atjaunotās daudzdzīvokļu ēkas Atmodas bulvārī 8, Mežu ielā 55 un Siena ielā 3. Tāpat žūrija apsekos LOC Liepājas tenisa halli, Liedaga ielā 7.


Ēka Atmodas bulvārī 8.


Konkurss "Energoefektīvākā ēka Latvijā" tiek organizēts jau devīto gadu ar mērķi veicināt labo praksi ēku energoefektivitātes un ilgtspējas jomā, īstenojot energoefektīvu ēku būvniecību, atjaunošanu un pārbūvi, tādējādi samazinot siltumnīcefekta gāzu emisiju daudzumu atmosfērā un veicinot sabiedrības izpratni par labbūtību, ēku siltumnoturību, telpu mikroklimatu, kā arī siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanas nozīmi un iespējām, lai radītu kvalitatīvu, arhitektoniski izteiksmīgu dzīves telpu.
 

Antra Ērgle, konkursa "Energoefektīvākā ēka Latvijā 2020" žūrijas vadītāja, Latvijas Būvinženieru savienības žurnāla Būvinženieris galvenā redaktore: “Energoefektīvāko ēku konkursa noslēgums šogad nedaudz aizkavējies pandēmijas ierobežojumu dēļ, nu jau ieejot desmitgades ciklā. Teju desmit gadu garumā apkopota, vērtēta, pilnveidota pieredze ēku enerģijas patēriņa mazināšanā, uzslavējot sekmīgākos piemērus un radot jaunas idejas ne tikai zaļākām mājām, bet arī apkārtējai videi un dzīvesveidam. Pateicoties par aktīvo dalību līdz šim, aicinām domubiedru pulkā jaunus entuziastus, lai kopā veidotu vēl plašāku un daudzveidīgāku klimatam draudzīgas vides ainu".


Konkurss "Energoefektīvākā ēka Latvijā 2020" tika izsludināts martā un pieteikumus konkursam varēja iesniegt līdz 16. jūnijam. Kopumā konkursā tika iesniegti 33 projektu pieteikumi. Plānots, ka konkursa komisija darbu beigs septembra vidū. Noslēguma pasākums un konkursa laureātu paziņošana plānota 24. septembrī.