Piektdien, 16. septembrī, ikgadējā pašvaldības rīkotajā konkursā "Sakoptākais nams" apbalvoti desmit šī gada laureāti no dažādiem pilsētas mikrorajoniem – septiņas privātmājas, divi uzņēmumi un viena daudzdzīvokļu māja, informē Būvvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Freidenfelde.

Kopumā 2022. gada konkursa izvērtēšanā tika izvirzīti 68 īpašumi, kurus pieteica gan paši īpašnieki, gan arī kaimiņi vai garāmgājēji, kā arī konkursa žūrijas locekļi, kuri apbraukāja visus pilsētas mikrorajonus, meklējot iespējamos pretendentus uz sakoptākā nama titulu. Pēcāk no kopējā saraksta tika atlasīti 34 īpašumi, kurus žūrija apbrauca apskatīt klātienē, katru namu un tā apkārtējo teritoriju individuāli vērtējot 10 ballu sistēmā. Pēc vērtējuma apkopojuma balvai "Sakoptākais nams 2022" izvirzītas desmit ēkas.

"Ne velti ir teiciens – sakārtota vide ir sakārtots cilvēks! Šodien, viesojoties pie konkursa "Sakoptākais nams" laureātiem, par to vēlreiz pārliecinājos. Sakoptie nami un pagalmi rada patīkamāku ikdienu un prieku ne vien pašiem saimniekiem, bet arī mums visiem liepājniekiem. Liels paldies čaklajiem namu īpašniekiem, kas ar neatlaidīgu ikdienas darbu rūpējas par mūsu visu labsajūtu un ar savu piemēru kalpo par iedvesmu līdzcilvēkiem!" sveicot sakoptāko namu īpašniekus, sacīja Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš.

Konkursa "Sakoptākais nams 2022" laureāti

Kategorijā "Privātmājas":

• Aldaru iela 37,
• Dzērves iela 16,
• Ozolu iela 13,
• Ploču iela 15,
• Salmu iela 35,
• Ventspils iela 31,
• Ventspils iela 49A.

Kategorijā "Daudzdzīvokļu dzīvojamā māja"

• Mežu iela 55.

Kategorijā "Uzņēmums":
• Kultūrvieta "Atmodas dārzs", Atmodas bulvārī 6A,
• Ēka Kuršu ielā 2.

Vēl īpaša žūrijas komisijas pateicība piešķirta Abavas ielas 3 īpašuma saimniecei par skaistu un sakoptu teritoriju ielas pusē, priecējot ne tikai sevi, bet arī kaimiņus.

Visi apbalvoto ēku īpašnieki, saņemot apbalvojumu, bija patīkami pārsteigti par saņemto atzinību, ka viņu rūpes par savu īpašumu novērtētas arī pilsētas mērogā. Tas motivējot arī turpmāk rūpēties par savu īpašumu, lai arī kaimiņiem un garāmgājējiem būtu prieks. Lai gan brīžiem apbalvošanu iztraucēja stipras lietusgāzes, visi saimnieki laipni izrādīja savus dārzus un pastāstīja par to, kā košie apstādījumi tapuši vairāku gadu garumā.

Kā ik gadu, sakopto namu īpašniekiem pasniegta īpaša, pie ēkas sienas piestiprināma atzinības plāksnīte ar gadskaitli pilsētas karoga krāsās, Liepājas valstspilsētas domes priekšsēdētāja pateicība, kā arī Liepājas pilsētas karogs. Tāpat dāvanā pasniegts medus un tulpju sīpoli, kas ielikti Liepājas Neredzīgo biedrības biedru pītajos grozos.

Konkurss "Sakoptākais nams" ir ikgadēja tradīcija, kad vasaras beigās Liepājas pašvaldība aicina pašus iedzīvotājus pieteikt tās ēkas un teritorijas, kur saimnieki ieguldījuši īpašas rūpes un darbu, lai sakoptu savu īpašumu un priecētu ne tikai sevi, bet arī veidotu skaistu, estētisku un sakoptu vidi, kas redzama ikvienam garāmgājējam.

Sakoptākie nami un teritorijas tika vērtēti pēc konkursa nolikumā apstiprinātajiem kritērijiem: objekta sakoptība kopumā, mazo arhitektūras formu tehniskais stāvoklis, apstādījumu un labiekārtojuma kvalitāte, visu arhitektūras elementu un teritorijas stilistiskā vienotība, ideja un izmantoto materiālu oriģinalitāte u. c.