Darbu šogad atsācis pludmales pieejamības komplekss, kas sniedz iespēju izbaudīt atpūtu pludmalē gan cilvēkiem ar invaliditāti, gan senioriem, gan vecākiem ar bērniem.

Pludmales pieejamības komplekss ir atvērts apmeklētājiem katru dienu no pulksten 11 līdz 19, informē Liepājas Neredzīgo biedrības informācijas pieejamības speciāliste Amanda Anna Millere.

Pludmales pieejamības komplekss sastāv no trīs moduļiem, kas veidoti atbilstoši cilvēku ar invaliditāti vajadzībām, senioriem ar funkcionāliem traucējumiem, kā arī vecākiem ar bērniem. Moduļus veido īpaši cilvēkiem ar redzes un kustību invaliditāti pielāgotas ģērbtuves un labierīcību telpas ar dušu un tualeti. Ģērbtuvē ir iespēja pārģērbties, kā arī atstāt savas mantas. Platā, pielāgotā laipa sniedz iespēju cilvēkiem ar invaliditāti nokļūt līdz jūrai, kur katrs var izvēlēties peldēšanu peldratos, izbaudītu patstāvīgu peldi jūrā vai ar asistenta palīdzību, kā arī atpūsties turpat jūras krastā sauļošanās krēslos, kas pielāgoti cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem. Pirmais modulis ir aprīkots arī ar virsmu mazuļu pārtīšanai, kuru laipni aicināti izmantot vecāki ar maziem bērniem.

Papildus cilvēkiem ar redzes traucējumiem komplekss piedāvā izmantot īpaši izgatavotas aproces, ar kuru palīdzību ir iespējams aktivizēt raidītāju krastā, kas ar skaņas palīdzību ļauj noteikt krasta virzienu un vietu, kurā cilvēkam jādodas ārā no jūras. Šāda veida aproces ļauj cilvēkiem ar redzes traucējumiem ne tikai noteikt savu atrašanās vietu jūrā, bet arī droši izbaudīt peldi, kā arī cilvēku ar redzes traucējumiem ērtībām Glābšanas stacijas teritorijā ir uzstādīta taktilā karte, kas ataino tās teritoriju un izeju uz jūru. Lai cilvēkiem ar īpašām vajadzībām atvieglotu ģērbtuvju pieejamību, kā arī cita inventāra un aprīkojuma lietošanu, Glābšanas stacijas peldēšanas sezonā ir pieejami arī asistenta pakalpojumi. Visi kompleksa pakalpojumi pieejami bez maksas.

Pludmales pieejamības komplekss nav tikai vieta kura cilvēkiem ar invaliditāti, senioriem un vecākiem ar bērniem ļauj izbaudīt iespējas, kuras sniedz pludmale. Cilvēkiem ar invaliditāti pludmales pieejamības komplekss kalpo par socializēšanās vietu, kuras sniedz iespēju komunicēt, spēlēt šahu vai dambreti, apspriest aktuālas tēmas un iegūt jaunus draugus un paziņas.

Liepājas pludmales pieejamības komplekss tika atklāts 2013. gada augustā. Tas izveidots par ERAF līdzekļiem Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas projekta "Mana sociālā atbildība" ietvaros.