No 1.jūnija darbu atsāk Liepājas pludmales pieejamības komplekss, kas sniedz iespēju cilvēkiem ar invaliditāti, kā arī jaunajiem vecākiem pludmalē saņemt ērtu atpūtas iespēju.

Pludmales pieejamības komplekss vasaras sezonā labos laika apstākļos ir atvērts katru dienu no pulksten 11 līdz 19, informē Liepājas pilsētas domes Vides, veselības un sabiedrības līdzdalības daļas vadītāja Elīna Tolmačova.

Pludmales pieejamības komplekss sastāv no trīs moduļiem. To veido īpaši cilvēkiem ar redzes un kustību invaliditāti pielāgotas pārģērbšanās un labierīcību telpas ar dušu un tualeti. Ģērbtuvē ir iespēja pārģērbties, atstāt savas mantas un pa platu, pielāgotu laipu doties uz jūru, lai peldēšanas ratiņkrēslā vai patstāvīgi izbaudītu peldi jūrā vai atpūstos turpat jūras krastā. Pirmajā modulī ir pieejama arī virsma mazuļu pārtīšanai, kuru laipni aicināti izmantot vecāki ar maziem bērniem.

Tāpat kompleksā pieejams audioboju aprīkojums, kas cilvēkiem ar redzes traucējumiem ļauj noteikt savu atrašanās vietu jūrā un droši izbaudīt peldi. Tāpat cilvēku ar redzes traucējumiem ērtībām Glābšanas stacijas teritorijā ir uzstādīta taktilā karte, kas ataino tās teritoriju un izeju uz jūru.

Lai cilvēkiem ar īpašām vajadzībām atvieglotu ģērbtuvju moduļu, kā arī cita inventāra un aprīkojuma lietošanu, Glābšanas stacijā peldēšanas sezonā ir pieejami arī pavadoņa – asistenta pakalpojumi. Visi kompleksa pakalpojumi pieejami bez maksas.

Liepājas pludmales pieejamības komplekss tika atklāts 2013.gada augustā. Tas izveidots par ERAF līdzekļiem Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas projekta "Mana sociālā atbildība" ietvaros.